خط تولید پارکت mdf

خط تولید پارکت

پارکت نامی است که ریشه در واژه فرانسوی پاریکتر دارد و به لحاظ قدمت تاریخی به اواسط تا اواخر دهه 1600 می رسد و ابتدا درکاخ ورسای فرانسه که توسط لویی شانزدهم در قرن هفدهم میلادی ساخته شد مورد استفاده قرار گرفت .

ابتدا در جهت پوشاندن کف در مقابل سرما استفاده می شد که نقش عایق برودتی ، حرارتی را در خانه ایفا می کرد.

اشکال پارکت در ابتدا شامل مربع مستطیل لوزی و سه گوش های مثلثی شکل بود . به علاوه اثاری از خورشید و ستارگان نیز در قطعات پارکت اولیه شده است .

تعریف کفپوش های لامینت :

پوشش کف ساختمان با لایه وریی تشکیل شده از یک یا چند ورق نازک از مواد فیبری آغشته شده به چسب های آمینو پلاستیک ترموست (ملامین ).

معمولا این اوراق ممکن است بصورت پرس شده هم باشند مانند (HPL-CPL- COMPACT) لایه رویی فوق یک مغزی اصلی که از اوراق فشرده چوبی می باشد چسبانده می شود که بیشتر از MDF- HDF و در مواقعی نئوپان است.

تکنولوژی تولید :

مواد تشکیل دهنده :

مواد تشکیل دهنده اصلی سه گروه زیر هستند:

  1. کاغذ تزئینی که شکل و نمای کفپوش را تعیین می کند و در اشکال و رنگ ها و طرح های مختلف با دامنه وسیعی از طراحی ها از جمله طرح چوب ها ی مختلف کاشی سنگ و طرح های گرافیکی و غیره تولید می شود.
  2. لایه مغزی که متشکل از اوراق فشرده چوبی می باشد. تخته های معمول برای این استفاده امروزه HDF وMDF می باشد. در گذشته از نئوپان نیز برای این کاربرد استفاده میشد که رفته رفته در حال کم شدن است و هنوز هم به مقدار بسیار محدود ادامه دارد.

نئوپان های مورد مصرف در این کالا باید از کیفیت خاصی برخودار باشند و قابلیت ماشین کاری داشته باشند . در لایه مزی به مقدار بسیار محدودی نیز در مواقعی مثل PVC نیز استفاده می شود.

لایه مغزی در واقع استخوان بندی کف پوش را تشکیل می دهد و تامین کننده مقاومت های مکانیکی کفپوش و حمل کننده لایه تزیینی آن است . این کاغذ را با چسب ملامین آغشته کرده و روی مغزی اصلی می چسبانند.در بعضی از تکنولوژیها یک لایه فویل اکسید آلومینیوم نیز در هنگام پرس کردن روکش تزئینی گذاشته می شود که باعث می شود کفپوش ضد سایش و خش شود. در تکنولوژهای مدرن تر ، هنگام آغشته سازی کاغذ تزئینی اکسید آلومینیوم را در مخلوط چسب ملایمنه مخلوط کرده و کاغذ را رد این مخلوط آغشته می کنند که در نهایت کاغذ ملامینه مخصوص کفپوش تولید می شود که در فرآیند پرس کردن روی تخته اصلی نیازی به فویل اکسید آلومینیوم ندارد.غیر از روکش های ملامینه که بیشترین استفاده را در این مورد دارند هنوز هم در مواردی از HPL به عنوان لایه کاغذ تزئینی در کفپوش ها استفاده می شود. لایه های مختلف دیگری نیز می توان بین تخته اصلی و لایه رویی گذاشت . مانند لایه عایق صدای قدم زدن. رطوبت نسبی MDF مورد استفاده برای این باید 6% و HDF 5% باشد . از نظر وزن مخصوص عدد معینی را نمی توان برای لایه نغزی تعیین کرد اما این عدد نبایداز560 kg/m3 کمتر باشد معمولا mdf های کفپوش دارای وزن مخصوص بالای 3700 kg/m3 هستند . البته دانسیته نهایی کفپوش هر چه بالاتر باشد از مقاومت ها و از خصوصیات مکانیکی و فیزیکی مناسبتری برخوردار خواهد بود. برای تولید این کفپوش ها بیشتر از MDF با دانسیته بالا و ضد آب و در ضخامت 6 میلی متر استفاده می شود.

3. لایه تثبیت کننده : لایه تثبیت کننده با بالانس کننده در زیر تخته اصلی قرار می گیرد و حالت تثبیت شده را به کفپوش می دهد و در واقع دو طرف تخته مغزی را بالانس می کند که تغییر شکل ندهد. این لایه از کاغذ آغشته شده تشکیل یافته است که معمولا کاغذی ارزان قیمت بدون رنگ یا تک رنگ می باشد.

رزومه شرکت تانیوز

شرکت تانیوز فعالیت خود را از سال 1380درراستای اهداف خود درزمینه ی تولید و واردات مواد اولیه صنایع چوب و با استفاده از دستگاه ها و ماشین الات روز اروپا وآسیا آغاز نمود.

این شرکت تاکنون توانسته با تکیه بر دانش فنی وسرمایه گذاری بلند مدت چندین محصولات با کیفیت تولید نماید که حاصل آن رضایتمندی نمایندگان عاملان فروش ومصرف کنندگان گرامی است.

اینک شرکت تانیوز علاوه بر واردات مواد اولیه صنایع چوب اقدام به طراحی ساخت ونصب ماشین آلات صنایع چوب ، نصب و راه اندازی کارخانجات صنایع چوب ، خدمات پس از فروش ، تعمیرات ، مشاوره ، مشارکت در تولید،آموزش در تولید مربوط به این صنعت نموده است.

کلیه قطعا ت اصلی این ماشین آلات اورجینال بوده واز معتبرترین شرکت ها ی اروپایی تهیه
می گردد و با دقـــت و نــــظارت فــــراوان تـــوسط کارشناسان ومــــهندسان ایـــن شرکــت مــونــتاژمــی گـردد.

کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت وده سال خدمات پس از فروش می باشد.

فروش ماشین آلات به صورت اقساط 3-2 ساله به فروش می رسد.

این شرکت تاکنون افتخار طراحی ساخت و راه اندازی بیش از20پروژه درشهر های مختلف ایران را داشته است.

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید پارکت خط تولیدپارکت, فروشنده خط تولیدپارکت, نصب و راه اندازیخط تولیدپارکت ,خدمات پس از فروش خط تولیدپارکت,خط تولید کف پوش لمینت mdf مشاوره در خط تولید خط تولیدپارکت, خط تولید کفپوش لمینت چوب پلاست , سازنده خط تولیدپارکت ,اجراکننده خط تولیدپارکت , تعمیرات خط تولیدپارکت یا خط تولید کفپوش لمینت mdf,سرمایه گذاری خط تولیدپارکت , واردکننده دستگاه پارکت , آموزش در تولید, تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم pvc شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم, pvc خط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم pvc, فروشنده خط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم,pvc نصب و راه اندازیخط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم pvc,خدمات پس از فروش خط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم pvc

آمار بازدید کنندگان سایت