خط تولید آغشته سازی ملامینه

خط تولید آغشته سازی ملامینه
تمایل بشر به طبیعت و استفاده از چوب و مصنوعات چوبی در زندگی روزمره از گذشته تا به امروز و محدودیت منابع چوبی طبیعی بدلیل مدت زمان طولانی جایگزینی منجر به این گردید که انواع طرح های چوب مثل راش ، گردو، افرا و.....بصورت مصنوعی تهیه شده و صنایع جدیدی تحت عنوان چاپ کاغذهای دکوراتیو و بدنبال آن آغشته سازی کاغذها و در نهایت پرس کاغذها بوجود آیند. کاغذ در نتیجه منعطف شدن و شکل پذیری الیاف سلولز بدست می آید که وابسته به تراکم و بافت سلولز می باشد. کاغذها با درصد نفوذ متفاوت تولید می شوند و هر چه سلولز متراکم تر و بافت یکسانی داشته باشد ، کاغذی با خواص بهتر را شاهد خواهیم بود . انواع کاغذهای مصرفی در آغشته سازی به صورت ذیل دسته بندی میگردند:

1. ساده با بدون طرح مثل سفید آبی قرمز و.....

2. طرحدار یا چاپ شده

3. کرافت

خطوط آغشته سازی نیز به 2 بخش تقسیم می گردد:

1. خط تولید آغشته سازی یک مرحله ای : کاغذ فقط با رزین ملامین فرمالدیید و یا در مواردی اندک از ترکیب درصدی اوره فرمالدیید با ملامین فرمالدیید در یک تشت رزین و یک مرحله آغشته می شود . قیمت تمام شده ان بدلیل مصرف چسب ملامین فرمالدیید بالا است ولی کیفیت پس از پرس بالایی را در دارد که برای تخته چوب مناسب می باشد . ظرفیت تولید در این سیستم محدود می باشد لذا از نظر تولید کنندگان بسیار هزینه بر تشخیص داده می شود

2. خط تولید آغشته سازی دو مرحله ای : در این سیسنم کاغذ با رزین اوره فرمالدیید و در مواردی اندک از ترکیب درصدی ملامین فرمالدیید با اوره فرمالدیید در تشت اول در مرحله نخست آغشته سازی و سپس در مرحله دوم لایه ای از فقط ملامین فرمالدیید بر روی کاغذ بوجود می آید. این سیستم قیمت تمام شده کمتری دارد و بدلیل مصرف کم از ملامین فرمالدیید می باشد و چون قیمت ملامین فرمالدیید از اوره فرمالدیید بالاتر است لذا کاهش هزینه برای صنایع تولید کننده کاغذ دکوراتیو گزینه بهتری است . نیز ظرفیت تولید این واحد بالاتر از سیستم یک مرحله ای می باشد.

آغشته سازی کاغذ دکوراتیو به ترتیب ذیل انجام می گردد:

1. مرحله قرار دادن کاغذ خام

2. تشت رزین اوره فرمالدیید

3.خشک کننده ها

4. سیستم خنک کننده

5. برش

6. سیستم جمع آوری

مواد افزودنی در فرآیند آغشته سازی و نقش آنها

1. کاتالیزور یا سخت کننده

2. عامل نفوذ

3. عامل نرم کننده

4. ضد چسبندگی

5. ضد حباب

6. ضد پودر

7. یکنواخت کننده سطح

8. جداکننده ها

9. براق کننده

افزودنی ها ممکن است بصورت ترکیب چند عامل یا مجزا در پروسه تولید استفاده شوند . در خاتمه باید گفت بهترین کاغذ روکش ملامینه از نوع ملامین فرمالدیید و بصورت تک مرحله با افزودنیهای ذکر شده می باشد.

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید آغشته سازی ملامینه فروشنده خط تولید آغشته سازی ملامینه نصب و راه اندازی خط تولید آغشته سازی ملامینه و همچنینتعمیرات خط تولید آغشته سازی ملامینه - خدمات پس از فروش خط تولید آغشته سازی ملامینه و خطوط صنعتیآغشته سازی ملامینه می باشد. شرکت تانیوز خط تولید آغشته سازی ملامینه را از کشورهای مانندآلمان ایتالیا- چین بصورت نو و کارکرده وارد می کند. شرکت تانیوزفروش خط تولید آغشته سازی


آمار بازدید کنندگان سایت