mdf هایگلاس

MDF هایگلاس

پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه شیشه دارد . جنس پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف است این ماده نسبت به شیشه سبکتر و مقاومتر است . تخته های هایگلاس معمولا دارای یک رو می باشند که توسط یک لایه سلفون محافظت شده و نمای دیگر سفید ساده از ملامینه و یا کاغذ است .

ابعاد مورد استفاده MDF هایگلاس:

ابعاد مورد استففاده از MDF هایگلاس برای کابینت کاران 122×244 cm و به ضخامت 17 mm می باشد. در خرید این تخته ها باید بسیار دقت نمود تا نوع مرغوب آن را تهیه کرد چرا که اکر روکش UV خوبی نداشته باشند در هنگام برش شروع به پریدگی لبه می کند. معمولا نوع مرغوب MDF هایگلاس دارای پشت ملامینه سفید است و برای هر برگ بسته بندی مجزا در نظر گرفته می شود تا هنگامیکه در پالت گیری بر روی یکدیگر قرار می گیرند آسیب نبینند.

مزیت MDFهایگلاس:

درخشندگی برجسته ترین خصوصیت MDF هایگلاس است . و همین مشخصه باعث شده است در بازار محصولات چوبی یک سر و گردن در درجه بالاتری قرار گیرد زیرا MDF هایگلاس با انعکاس نور و خاصیت شیشه ای که دارد چشمان هر بیننده ای را می نوازد و با ایجاد رنگ های براق و زنده دفتر کار و هر گونه دکوراسیون داخلی را تبدیل به محیطی زنده می کند .

MDF هایگلاس بخاطر داشتن لای ای از UV سطحی هموار همراه با بافت های گوناگون و با طرح های مدرن می تواند مورد حسن انتخاب و محبوبیت مشتریان قرار بگیرد .

عوامل موثر در کیفیت MDF هایگلاس :

کیفیت مغزه MDF:

MDF ساخت ترکیه و مالزی از کیفیت بهتری برخوردار می باشند گر چه برندهای دیگری هم موجود می باشد ولی موارد ذکر شده در صدر قرار دارد.

جنس روکش هایگلاس :

روکش های کره ای و آلمانی بهترین کیفیت را دارند و بعد از آن اقلام چینی و سپس ایرانی.

دستگاه پرس :

ورق های MDF هایگالاس با کیفیت به وسیله دستگاه رولینگ روکش می شوند در حالیکه اقلام با کیفیت متوسط یا کم از دستگاه پرس تخت بهره می برند.

نوع چسب :

برای اینکه بعد از مدتی روکش هایگلاس از مغزه MDF جدا نشود و ماندگاری بالاتری داشته باشد علاوه بر استفاده از دستگاه رولینگ باید از چسب سرد استفاده شود .

 

آمار بازدید کنندگان سایت