مقالات

تشخیص mdf از لترون

تشخیص MDF از لترون

ام دی اف MDF

ام دی اف جز فراورده های چوبی محسوب می شود و نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می گردد.ام دی اف را پس از تولید می توان روکش نمود روکش های تزیینی علاوه بر زیبایی به دوام و کاربردان در محیط هایی مانند آشپزخانه کمک می کند.روکش ملامینه متداول ترین نوع روکش ام دی اف می باشد.که در آن فرایند کاغذ دکوراتیو، آغشته به رزین تحت فشار و حرارت بر روی تخته چسبانده می شود.ام دی اف به انواع مختلفب تقسیم می شود که به شرح ذیل می باشد.

ام دی اف نازک:

که در این تخته ها به کلاسهای خیلی نازک از 2/5 تا 6 میلیمتر  و 4 تا 6 میلیمتر تقسیم می شود.از موارد کاربرد عمومی ام دی اف نازک می توان به کف کشوها ،پشت کابینت ها،رویه درها و ... اشاره کرد.تمام رو سازی قابل انجام روی ام دی اف معمولی روی ام دی اف نازک نیز اجرا می شود.سایر موارد مورد استفاده ام دی اف عبارتند از دیوارکوب هافپوشش های سقف غرفه های نمایشگاهی صنایع اتوموبیل سازی ، رویه لاستیک،پشت صندلی، رویه در،تولید تخته های انحنا دار و غیره می باشد.

ام دی اف ضخیم:

ام دی اف زخیم طبق استاندارد ها به کلاسهای30-45 میلیمتر و 60-45 میلیمتر تقسیم می شود. و جهت ساخت سازه های معماری ،ستونها پایه های میز،طاقها،رویه کاری کابینت، کف نیمکت و در مجموع در مواردی استفاده می شود که صفحات ضخیم  و بزرگ با خواص ماشین کاری خصوصا عمیق و مسطحبا سطوح صاف مورد نیاز است.

ام ‌دی ‌اف  با وزن مخصوص بالا

   ام دی اف های استاندارد معمولی با ضخامتهای 19-12 میلی متر معمولاً دارای چگالی 650 تا 800 kg/m  هستند. چگالی های بالاتر ام ‌دی ‌اف یعنی بالای 800 نیز تولید و عرضه می شود. در واقع این کار با اضافه کردن فیبر، چسب و فشار در حین پروسه تولید اوراق سنگین تر انجام می شود که افزایش چگالی، باعث بالاتر رفتن قابلیت های ماشین کاری و سطح سازی (رنگ، روکش و...) شده و نیز خصوصیات مکانیکی و فیزیکی ام دی اف را نیز بهبود می بخشد. موارد استفاده این نوع ام دی اف های سنگین (HDF) عبارتند از: کف پوشها، پله ها، قفسه های صنعتی، میز کار و دیگر موارد می باشد.

ام ‌دی ‌اف با وزن مخصوص پائین:

   ام دی اف با وزن مخصوص 550 تا 650 kg/m و ULDF  با وزن مخصوص زیر 55kg/m ،جهت استفاده در مواردی که وزن کمتر مورد نیاز است و نیازی به استحکام بالا وجود ندارد یا در مواردی که خواص عایق صدا بودن مورد نیاز باشد تولید و عرضه می شود. این ام دی اف ها جهت ساخت پروفیلهای تزئینی معماری، ساخت غرفه های نمایشگاهی و کلاً مواردی که جابجایی با دست مورد نیاز است و نیز حمل و نقل و ابزار خوری سریع مورد نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرند.

ام ‌دی ‌اف با روکش های تزئینی:

   مهمتـرین و غیـر قـابـل تفکیک ترین کاربرد یا آماده سازی ام دی اف جهت کاربرد نهایی، روسازی آن و خصـوصـاروکش کردن آن می باشد. انجـام عملیـات روکـش کردن ام دی اف امـروزه جـزء خدمات ضروری تولیدکنندگان ام دی اف به خریداران می باشد، بطوریکه معمولاً اکثر کارخانجات بزرگ تولید ام دی اف دارای خطوط روکشی نیز هستند. انواع روکش ها شامل روکش های چوبی (گونه های مختلف)، کاغذی، ملامینه، PVC   و دیگر روکش ها می باشد.

ام ‌دی ‌اف های قالب گیری شده:

   در این روش تختهام دی اف به شکل خاصی که در پرس به آن داده می شود تولید می شود، مانند رویه درهای طرح دار و حالت دار، یک تکه یا ام دی افی که در کابینت و کشو و پنجره استفاده می شوداین محصولات را می توان به راحتی روکش نمود (پرس ممبران) و به بازار عرضه کرد. اخیراً واردات این گونه ام دی اف به ایران در حال رونق گرفتن است.

ام ‌دی ‌اف های قابل انعطاف

   بوسیله یک پیش تیمار شیمیایی روی ام دی اف با ترکیبات الکالین، می توان به آن خواص پلاستیک (موقتی) و قابلیت انعطاف و شکل پذیری داد.

ام ‌دی ‌اف مقاوم در برابر حشرات و قارچها:

   این نوعام دی اف ها که بیشترین استفاده آنها در تولید بعضی از کفپوش ها است، دارای مواد ضد حشرات (حشره کش و قارچ کشی) می باشد که باعث می شود از حمله آفات در امان باشد و دوام بیشتری داشته باشد.

ام ‌دی ‌اف با فرمالدئید کم:

   مقدار انتشار فرمالدئید ازام دی اف  معمولی بسته به نوع چسب و مقدار آن کمی متفاوت است. انتشار فرمالدئیدام دی اف نباید بیشتر ازgr100/mg30  باشد این نوعام دی اف بیشتر در وسایل داخل خانه مانند مبلمان استفاده می شود، ولی تهویه مناسب در محل استقرار آنها نیز باید وجود داشته باشد تا فرمالدئید را از محیط خارج سازد.

ام ‌دی ‌اف مقاوم در برابر رطوبت:

   تولید ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت بیشتر برای استفاده در محیط با رطوبت نسبی محیط حداکثر 80% بوده و با بهبود چسب اوره فرمالدئید معمولی مورد استفاده در تولید ام دی اف   یا استفاده از یک چسب ضد رطوبت جایگزین انجام می شود. تمام خصوصیات مثبتام دی اف معمولی در این نوع تخته ها به اضافه استحکام طولانی تر و تغییر ابعاد کمتر در اثر رطوبت وجود دارد. موارد استفادهام دی اف مقاوم در برابر رطوبت عبارتند از مبلمان، حمام و دستشویی، کابینت دور ظرفشویی، کف پوشها، پنجره ها، پله ها، پروفیل های خاص می باشد.

ام ‌دی ‌اف  مقاوم در برابر آتش:

   برای این منظور می توانام دی اف   را با پوشش های ضد آتش پوشاند یا مواد و نمک های خاص ضد آتش تیمار کرد، ولی بهترین راه اضافه کردن مواد ضد آتش در حین پروسه تولید است. موارد مصرف این نوع تخته ها عبارتند از پوشش دیوارها، پارتیشن ها، قفسه فروشگاهها می باشد.

لترونLetron )

لترون( Letron ) نئوپان روکش شده یا  ملامینه را در اصطلاح لترون می نامند. این نوع روکش در سال ۱۹۶۳ میلادی توسط یک شرکت آلمانی فعال در صنعت کاغذ اختراع شد و به سرعت در صنایع چوب و مبلمان جای خود را باز نمود بطوری که امروزه بالاترین مصرف را در بین دیگر انواع روکش بخود اختصاص داده است .

انواع لترون

لترون با روکش کاغذی

این نوع روکش ها از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و فقط برای پوشش ورق خام لترون مورد استفاده قرار میگیرند. در مقابل سایش و برخورد ، مقاوم نبوده و معمولا توصیه نمیشوند.

لترون با روکش ملامینه ( لامینت)

روکش ملامینه همانگونه که از نامش بر می آید ، دارای سطحی ملامینی براق و همراه با درخشندگی و انعکاس نور بوده و ضخامت مناسب آن ،در کنار استحکام و دوام بیشتر ، نظر اکثریت مشتریان را به خود جلب میکند. لازم به ذکر است ، روکش ملامینه باعث میشود برش و کار بر روی لترون کمی دشوارتر گردد و دستگاهها و ماشین آلات خاص خود را میطلبد.

روکش ملامینه

در ایران این روکش ها با 23% (سهم مصرف به کل) بیشترین استفاده را دارند.

به علت مشکل بودن و تخصصی بودن پروسه روکش کاری ملامینه و نیز به علت سرمایه‌گذاری بالا و مهمتر از آن ارزش افزوده بالای آن معمولاً کارخانجات ام دی اف جهان دارای خطوط روکش ملامینه بوده و انواع ام دی افملامینه را نیز عرضه می ‌کننددر این روش تنوع  ام دی افتولیدی نیز بالا می ‌رود. در سطح جهانی روکش های ملامینه بیشترین و وسیع ترین دامنه مصرف را در بین سایر روکش ها دارند و در مصارف عمومی و تقریباً تمامی مصارف روکش کاری سطوح مورد استفاده قرار می گیرند.

 
تفاوت قابل توجه بین ام دی اف  ملامینه و نئوپان ملامینه در این است که لبه‌های ام دی اف ملامینه قابل ماشین کاری است که می ‌توان پس از ماشین کاری و فرم ‌دهی و پروفیل کاری، ‌لبه‌های آن را با نوارها لبه چسبانی کرد.

دارا بودن تمام امکانات تزئینی و نیز مقاومت مناسب روکش ملامینه در برابر رطوبت، آب،‌ حرارت،‌ سایش و… دامنه وسیعی از کاربردهای متنوع را برای ام دی اف با روکش ملامینه می‌ توان در تمام استفاده‌ها به صورت عمومی در مبلمان اداری منزل، درها و بدنه کابینت، ‌لوازم اتاق خواب و تخت خواب، مبلمان بچه،‌ مبلمان و لوازم دستشویی و حمام،‌ روکوب دیوار، پارتیش و غیره  استفاده کرد.

از روکش ملامینه همچنین نوار لبه چسبانی نیز تولید می‌ کنند که هماهنگ با سطح در لبه‌ ها چسبانده می ‌شود. در واقع می ‌توان گفت پر کاربردترین نوع روکش ها، نوع ملامینه می ‌باشد و از نظر قیمت نیز بسیار مناسب و قابل رقابت با سایر انواع روکش ها می ‌باشد.

روکش‌ کاری با روکش ملامینه‌ روی ام دی اف بسیار متداول بوده و معمولاً بسیاری از کارخانجات بزرگ جهان دارای خطوط روکش ملامینه هستندکار با ورق‌های روکش شده با روکش ملامینه به نسبت روکش‌های hpl آسان‌تر است. این نوع روکش پرکاربردترین نوع روکش مخصوصاً در صنعت ام دی افاست.


مزایای روکش ملامینه :

ü     مقاومت مناسب روکش ملامینه در برابر رطوبت

ü     مقاومت  در برابر حرارت و‌ سایش

ü     هماهنگ بودن رنگ لبه‌ های چسبانده شده با سطح رویه

ü     قیمت مناسب و تنوع در طرح و رنگ

ü     پرکاربرد ترین نوع روکش ها می باشد


معایب روکش ملامینه :

ü     مقاومت بالایی در برابر مواد قلیایی و اسیدها ندارد.

ü     تمام سطوح آن به صورت یکپارچه نیست و لبه های آن از جنس دیگری است.

ü     روکش ملامین نسبت به روکش اکریلیک و پی وی سیبراق و شفاف نیست و مات می باشد.

تخته لایه

تخته لایه Ply Wood –

تخته لایه ها اوراقی هستند که پس از تبدیل چوب خام به لایه های نازک‌تر و سپس افزودن این لایه ها با چسب و قرار دادن آنها بر روی یکدیگر (به صورت راست و پود) و فشردن و چسبانیدن آنها با پرس‌های مخصوص فشار قوی ورق تخته لایی که اصطلاحاً چند لایی و سه لایی نامیده می شوند به دست می آید . تخته لایه ها عموماً از چسباندن لایه ها به صورت فرد (3 لا و 5 لا و 7 لا و 9 لا و ... ) تهیه می گردند. به دلیل خصوصیات فیزیکی و مکانیکی مناسب و مقاومت بالا در برابر فشار و تغییرات رطوبت کاربردهای فراوانی دارند. تخته لایه ها به دلیل استفاده از چوب های گردبینه درجه یک و مرغوب یکی از اوراق چوبی هستند که به علت گران بودن نسبت به نئوپان و ام دی اف در کشور ما کمتر از آن استفاده می گردد. اما در کشورهای رو به توسعه و پیشرفته از مصرف بالاتری برخوردارند.

در تولید تخته لایه ها می توان با افزودن چسب های فنول آنهارا ضدآب تولید نمود تا در صنایع خاص و یا مصارف بیرونی و یا خانه های چوبی استفاده شوند. این نوع تولیدات که با چسب های فنول فرمالدئید ساخته می شوند دارای استاندارد (WBP) که مخفف عبارت ((Water boiled Proof) به معنی ضد آب جوش هستند را دارا می باشند.

در تولید تخته لایه های معمولی از چسب های ملامینه استفاده می گردد. آنها را اصطلاحاً ضد رطوبت می گویند و بیشتر مصارف داخلی و یا مناطق مرطوب و سرپوشیده استفاده می گردند.

همچنین در تولید تخته لایه ها از چوب های گوناگونی (بستگی به کشور تولید کننده ) استفاده می گردد که عموماً در روکش رویی از چوب های بهتر و بی نقص تر استفاده می شود و بنا به نوع این روکش ها به آنها درجه بندی و کیفیت می دهد که عموماً دارای انواع (A,B,C,D) درجه بندی می شوند هرچه تعداد گره ها و نواقص چوب در آنها کمتر باشد به درجه A که نشان از کیفیت بالاتری است نزدیکتر می گردد. البته این درجه بندی در بعضی از کشورها با حروف دیگر پایه گذاری می شوند.

تولیدات

تخته لایه استاندارد نیاز به گردبینه از نوع چوب های جنگلی مرغوب و مناسب برای لایه گیری و روکش دارد که با توجه به گرانی گردبینه خوب و کمبود و کاهش عرضه آن در داخل کشور طی سالیان اخیر کارخانجات تولید این محصولات عموماً تولید این محصولات را متوقف و یا تعطیل نموده اند و چون ورود گردبینه از خارج دارای هزینه و عوارض گمرکی و حمل و نقل می باشد و کشورهای تولید کننده دیگر دارای منابع جنگلی بالایی هستند تولید این محصول با مواد خام خارجی در داخل کشور را مقرون به صرفه نمی سازد.

البته از طرفی کارگاه های تولیدی «دستی» تخته لایه ، با استفاده از چوب های نامرغوب (عموماً صنوبر) و دستگاه های پرس سبک و چسب های غیر استاندارد قابل عرضه نبوده و در مصارف صنعتی و ساختمانی و غیره جایگاهی برای مصرف ندارند. هرچند ممکن است بعضی به صرف ارزان بودن از این تولیدات استفاده نمایند اما کالای تولید شده با این محصولات از کیفیت لازم برخوردار نیست. اما تخته لایه های خارجی به دلیل استفاده از استانداردهای جهانی و کیفیت قابل قبول از استقبال خوبی در بازارهای مصرف برخوردارند. تخته لایه های خارجی در حال حاضر عموما از کشورهای اندونزی ، مالزی ، روسیه ، هند و چین وارد و به دست مصرف کنندگان می رسند. در تولیدات کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند اندونزی ، مالزی و هند از چوب های مرانتی (قرمز ، صورتی ، زرد )- بالائو- کروئینگ- مربائو و یا اکالیپتوس مخصوص مناطق استوایی استفاده می گردد. چسب های این محصولات غالباً ملامینه فرمالدئید ضد رطوبت می باشند و در بعضی از کارخانجات توانایی تولید با چسب های فنول فرمالدئید نیز پیش بینی شده است. در کشور اندونزی به دلیل قدمت تولید و کارخانجات خارجی (مانند کریندو KORINDO ) قابلیت تولید بالا و کنترل کیفی مناسب، محصولات تولیدی در بازارهای جهانی شناخته شده تر و نامی می باشد. و در کشورهای مالزی و هند به دلیل کمتر شناخته بودن در سطح جهانی از برندهای خاص خریداران استفاده نموده و طبق سفارش خریدار به آنها مارک می زنند.

تولیدات محصولات تخته لایی کشور روسیه یکی از بهترین ها در سطح جهانی می باشند عموم تولید کنندگان روسی از چوب توس (غان) در محصولات خود استفاده می نمایند و دارای استاندارهای بالای اروپایی و جهانی می باشند وکیفیت بالاتری نسبت به تولید کنندگان دیگر کشورهای آسیایی دارند.

در چسب های مصرفی عموماً از فنول فرمالدئید استفاده می نمایند «هر چند قابلیت تولید برای مصارف خاص از چسب های ملامین فرمالدئید را نیز دارا هستند » در بعد کیفی سطح و لایه ها از استانداردهای بالاتر و کیفیت بهتری بهره می برند. از شرکت سوزا SVEZA روسیه می توان به عنوان یکی از تولیدکنندگان مهم این محصولات در سطح جهانی نام برد.

تولیدات تخته لایه های چین و هند دارای خصوصیات متفاوتی هستند اما عموماً با کیفیت های بسیار پائین تولید و عرضه می گردند در تولید آن ها عموماً از چوب های صنوبر (به دلیل ارزانی) که مناسب برای تولید این محصولات نیستند استفاده می گردد. همچنین از چسب های غیر استاندارد و گاهی اوره فرمالدئید که در برابر آب و رطوبت ضعیف هستند استفاده می نمایند. همچنین از ماشین آلات غیر استاندارد و کنترل کیفیت نامناسب در تولید محصول خود سود می جویند که متاسفانه به علت ارزانی در کشورهایی مانند کشورمان و عدم کنترل و ارزیابی استاندارد در مبادی ورودی کشور وارد و باعث ضررهای اقتصادی بلند مدت به صنایع می‌شود. البته شرکت های خوب تولید کننده در چین هستند که دارای استانداردهای لازم بوده و محصولات آنان حتی به کشور های پیشرفته صادر می گردد ولی به علت گرانی یا هم قیمت بودن با دیگر محصولات با کیفیت به ندرت به دست ما می رسد.

امتیازات تخته لایه ها

1- تخفیف پدیده هم کشیدگی و واکشیدگی

2- افزایش پایداری فیزیکی و مکانیکی

3- مقاوم در برابر آب و در بعضی محصولات ضد آب

4- قابلیت اشباع پذیری

5-امکان دسترسی به سطوح وسیع چوبی

6- عایق در برابر حرارت ، صوت و جریان برق

7- دافع ضربه های ناگهانی

8-قابلیت خم کاری (در بعضی از گونه ها)

معایب تخته لایه ها

1-گران بودن

مصارف تخته لایه ها

محصولات تخته لایی در تمامی مصارف صنعتی ، ساختمانی ، دریایی از قبیل ساخت مصنوعات چوبی ،واگن سازی ، مبلمان ، دکوراسیون ، درب سازی ، قایق سازی ، کابینت ، قالب های ساختمانی ، قالب های جعبه برش (دایکات) ، هواپیما سازی ، ساخت خانه های چوبی و ... می توان نام برد .

جزئیات و خواص فیزیکی و مکانیکی تخته لایه ها حاصل از گونه های مختلف چوب :

1-راش ،  2- مرانتی ،  3 - کروئینگ ، 4 - بالائو ، 5 - مربائو ، 6 - اکالیپتوس ، 7 - روسی نراد ، 8 - توس (غان) ،  9-  صنوبر، لازم به توضیح است مشخصات فیزیکی و مکانیکی فوق متعلق به چوب خام بوده و در استحکام آنان به دلیل لایه شدن و سپس چسباندن آنها به صورت راست و پود تغییرات بالاتر و بهتری در تحمل به خمش ، آلاسیته به قیچی شدن ، ضریب کشسانی و درصدهای اعوجاج پدید می آید.

 

باگاس چیست

باگاس چیست؟

باگاس تفاله نیشکر میباشد که پس از شربت گیری از ساقه نیشکر به صورت شکل توده فیبر خشک باقی می ماند. این ماده میتواند بعنوان سوخت مورد استفاده قرار گیرد یا با فعل و انفعالاتی به خمیر کاغذ، خوراک دام، اتانول و فورفورال (دارای مصرف پزشکی و داروسازی) و چندین محصول دیگر تبدیل شود.
سه کارخانه تولید شکر امام خمینی(ره)، دعبل خزاعی و امیرکبیر در سال 1382 بیش از یک میلیون تن باگاس تولید کرده اند که با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان جمع آوری و در بیابان های اطراف کارخانه ها دفع شده اند. این ماده بدلیل داشتن مواد قندی و الکل پس از چند روز دچار خودسوزی شده و بتدریج دود شده و میسوزد. پس از تکمیل و راه اندازی 4 کارخانه شکر سلمان فارسی، میرزاکوچک خان (طی نیمه دوم سالجاری) همچنین فارابی و دهخدا ظرف 2 سال آینده تولید باگاس به بیش از 2 میلیون تن در سال بالغ خواهد شد.
طی همین زمان بخشی از باگاس تولید شده، در 3 کارخانه به 300 هزار تن خوراک دام و در یک کارخانه به 100 هزار تن تخته صنعتی (MDF) تبدیل خواهد شد و قرار بوده است که بقیه باگاس در چهار کارخانه در کشت و صنعتهای امیرکبیر، میرزاکوچک خان، فارابی و سلمان فارسی به 350،000 تن کاغذ تبدیل شود (هر کارخانه 87500 تن). طرح های تولید کاغذ در کارخانه های ذکر شده، در برنامه های اول و دوم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بعنوان طرحهای ملی پیش بینی گردیده بود. مناقصه و انتخاب پیمانکار داخلی و خارجی آنها توسط شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی انجام گردیده و علیرغم آنکه در برنامه سوم توسعه نیز مجدداً بعنوان طرحهای ملی در نظر گرفته شده اند، تاکنون هیچگونه منابع ارزی و ریالی برای احداث آنها تأمین نشده است.
در سال 1380 ، نیاز سالانه کشور به کاغذ چاپ و تحریر و کاغذ روزنامه ای مجموعاً 338،000 تن برآورد گردیده که در سال 1379 ، بیش از 60 % آن از طریق واردات تأمین گردیده است.
در حال حاضر دو واحد تولید کننده کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه در کشور فعالند که فعالیتهای تولیدی واحد بزرگتر (یعنی شرکت چوب و کاغذ مازندران) متکی به مقطوعات جنگلی شمال است و دیگری (کاغذ پارس) از باگاس استفاده می نماید.
بر اساس آمارهای اعلام شده، در طول 40 سال گذشته بیش از 6 میلیون هکتار از عرصه های جنگلی کشور نابود شده است که در این میان بیشترین خسارت به جنگل های شمال کشور وارد آمده است و به گفته مقامات مسئول (معاون سازمان حفاظت محیط زیست و معاون وزارت صنایع) بدلیل تهدیدات و ظرفیتهای موجود در این جنگل ها منبع نباید از آنان بهره برداری صنعتی بعمل آورد.
هزینه تولید یک تن خمیر کاغذ از چوب جنگلی حدوداً 1،200،000 ریال و از باگاس حدود 140،000 ریال است. با توجه به تولید فراوان باگاس در کشت و صنعتهای نیشکر خوزستان، باگاس نه تنها بهترین جایگزین جنگل های شمال کشور برای تولید کاغذ، بلکه ناجی این جنگل هاست. ضرورت مطلق دارد که دولت محترم در برنامه چهارم توسعه با تصویب و اختصاص اعتبارات مورد نیاز ارزی و ریالی ضمن ممانعت از تخریب جنگل ها، از سوختن بیهوده سرمایه ملی در بیابان ها نیز جلوگیری بعمل آورده و 4 کارخانه موصوف را سریعاً راه اندازی نماید.

 

لوله های پنج لایه PEX-AL-PEX

معرفی لوله پنج لایه PEX-AL-PEX و مزایای آن


با توجه به هزینه های بالای ساخت بناهای امروزی،برنامه ریزی و ارائه راهکار برای افزایش طول عمر ساختمان و عناصر و مصالح به کار رفته در آن امری ضروری به نظر می رسد.یکی از مهمترین عوامل جهت افزایش طول عمر ساختمان ،سیستم تاسیسات و لوله کشی آن است. با پیشرفت صنعت ساخت و ساز،مصالح و از جمله لوله ها تغییرات زیادی کرده اند.جدیدترن تحول در زمینه لوله کشی تاسیسات و آب شرب بهداشتی،تولید و عرضه لوله های تلفیقی پنج لایه PEX-AL-PEX می باشد که از طول عمر بالا و دوام زیادی برخوردار هستند.

نسل جدید لوله های پلیمری که به لوله پنج لایه معروف می باشد که به سرعت در سراسر جهان و از جمله ایران جایگزین لوله های فلزی و دیگر لوله های پلیمری گردیدند.از مزایای لوله پنج لایه می توان به موارد زیر اشاره نمود.1. استحکام و دوام طولانی مدت

2. رعایت کامل استاندارد های بهداشتی

3. نصب سریع و آسان این لوله ها

4. قیمت مناسب نسبت به کیفیت و ماندگاری محصول

معرفی لوله پنج لایه

یکی از مزایای اصلی لوله پنج لایه این است که این نوع لوله ها از یک لایه پلیمر مشبک شده یا PEX،چسب مخصوص،یک لایه آلومینیوم،چسب مخصوص و نهایتا یک لایه دیگر از پلیمرPEX می باشد.این ترکیب باعث شده تا لوله های پنج لایه علاوه بر داشتن لوله های فلزی و پلیمری، معایب آنها را نداشته باشد.

در لوله های پنج لایه مایعات و سیالات از جمله آب،به دلیل عبور از درون لایه پلی اتیلن مشبک شده،نه تنها خواص و ویژگی های خود را حفظ می نماید بلکه به خاطر سطح سیقلی و صاف مواد لایه درونی لوله هیچگونه رسوب و خوردگی و ضربات در هنگام نصب سیستم لوله کشی و پس از آن در طول زمان تحمل کرده و به خوبی دفع می نماید.لایه آلومنیومی به کار رفته نیز به عنوان لایه میانی در سراسر طول لوله پنج لایه با استفاده ازتکنولوژی مدرن خود از یک سو مانع از نفوذ اکسیژن و طبعا خورندگی گردیده و سوی دیگر با حفظ حالت لوله در زمان خمش نیاز به مصرف اتصالات گوناگون را کاهش داده و باعث پایین آمدن هزینه لوله کشی تاسیسات ساختمانی و سیستم آبرسانی آنها می شود.همچنین تولید لوله پنج لایه با در نظر گرفتن کلیه استانداردهای اجباری سلامت و بهداشت مربوط به آب آشامیدنی و نوشیدنی ها در کنار مزیت های ذکر شده می تواند آرامش و آسایش خاطر را برای مصرف کنندگان،سازندگان و پیمانکاران ساختمان و تاسیسات به همراه داشته باشد.

 


ساختار فیزیکی و شیمیایی لوله پنج لایه

پلیمر به کار رفته در لوله های پنج لایه،پلی اتیلن می باشد که یکی از پر مصرف ترین مواد ترموپلاست در جهان بوده و دارای خواص برجسته ای مانند عایق الکتریکی و مقاومت شیمیایی می باشد.البته این پلیمر معایبی همچون عدم مقاومت در برابر حلال ها در دمای بالا را دارا می باشد که محققان برای رفع این مشکلات از عملیات مشبک سازی پلی اتیلن استفاده کرده و پلیمر PEX را تولید نموده اند.ساختار فیزکی لوله پنج لایه از نوع لوله های مرکب است که از ترکیب دو لایه پلی اتیلن مشبک شده به نام PEX و یک لایه فلز و دو لایه چسب مخصوص جهت اتصال این لایه ها به یکدیگر تشکیل شده است .در لوله های پنج لایه، لایه های داخلی و خارجی از جنس پلی اتیلن مشبک و لایه میانی از آلیاژ آلومنیوم می باشد.

با مشبک شدن پلی اتیلن، ویژگی های جریانی این پلیمرمحدودتر شده و پلیمر در بسیاری از حلال هایی که PE معمولی را حل می کنند حل نمی گردد.علاوه بر این پلی اتیلن اصلاح شده و مقاومت حرارتی آن افزایش یافته و از مقاومت خستگی بسیار بیشتری برخوردار می شود.

استفاده ازلایه آلومینوم موجب حل دو مشکل بزرگ در لوله های پنج لایه شده است:

ضریب انبساط حرارتی زیاد:هنگامی که آب گرم و یا هر سیال گرم دیگر داخل لوله پلیمری جریان پیدا می کند طول لوله افزایش می یابد و در صورت بسته بودن شبکه لوله کشی ایجاد تنش های حرارتی کرده و طول عمر لوله را کاهش می دهد.

نفوذ اکسیژن:نفوذ اکسیژن به داخل لوله بخصوص در سیستم های حرارتی مثل شوفاژ تخریب اجزای فلزی را به دنبال خواهد داشت.

نکته حائز اهمیت در کاربرد لایه آلومنیوم در لوله پنج لایه پکس ال پکس ،جوش طولی آن است.اگر لایه آلومینوم به کار رفته بدون جوش استفاده شود در استحکام لوله پنج لایه نقش مهمی را ایفا نخواهد کرد جوش فویل آلومینوم با ضخامت حدود 200 تا 300 میکرون به تکنولوژی بالایی نیاز دارد.


فروش دستگاه mdf

mdf

یک محصول پانلی است که از ترکیب الیاف لینگوسلولزی با رزین های مصنوعی یا هر نوع چسب مناسب دیگر تولید می شود. این پانل ها از دانسیته ۴۹۶ تا ۸۰۱ کیلو گرم بر متر مکعب (۵۰-۳۱ پوند بر فوت مکعب) در پرس داغ فشرده می شوند. چسبندگی داخلی کامل پانل به وسیله رزین مصنوعی و سایر چسب های آلی حاصل می شود.

در مقایسه با تخته خرده چوب، MDF دارای دانسیته یکنواخت تر در سراسر تخته و لبه های صاف تر و منسجم تر است که در نتیجه آن بهتر می تواند مورد ماشین کاری قرارگیرد. محصول نهایی می تواند به صورت سطح صاف و یا با رگه های دلخواه طرح چوب و باشد که در این صورت نیاز به روکش شدن (با روکش طییعی و یا لمینت) مرتفع می شود.

(Medium Density Fiber nation) مخفف MDF است MDF فیبر با چگالی متوسط است که بصورت فشرده از ضایعات چوب تهیه می گردد و از مقاومت زیادی در مقابل رطوبت برخوردار است.MDFهمواره به عنوان مغز و درون کار در صنعت چوب مورد استفاده قرار می گیرد. آن چه MDF را زیبا می سازد پوشش روی آن است که بسته به نوع کارمتفاوت می باشد. از معروفترین روکش های MDF می توان PVC ، VINILIUM، HPL و فرمیکا را نام برد. لازم به ذ کر است فرمیکا بسته به نوع ضخامتش متفاوت می باشد.

بنابراین هرچه از روکش های ضخیم تر و مقاوم تر در پوشش MDF استفاده شود جنس مرغوب تری بدست خواهد آمد. MDF نوعی فیبر است که از خرده چوب به هم فشرده تحت فشار و حرارت به وجود می آید. اکنون در بیشتر موارد سازندگان کابینت از MDF به جای تخته سه لائی یا تخته های نئوپان استفاده می کنند.

دلائل استفاده:
1.چگال بودن MDF ، یعنی زیاد بودن ذرات چوب در واحد حجم آن، محکم و بدون گره بودن این نوع فیبر که به سوراخ کاری و سوهان کاری آن و ایجاد فرم های دلخواه کمک می کند.
2.سطح آن هموار است.
3. وجود ذرات بسیار ریز و نرم ، بافت غیر قابل تشخیصی دارد.
4.این نوع فیبر به راحتی با چسب چوب به هم می چسبد.
5. سطح آن را می توان رنگ روغن یا رنگ پلاستیک زد و همچنین با لترون یا اچ پی ال یا ملامین روکش کرد.
6.نسبت به اب مقاومت بیشتری دارد.
7. MDF در ساخت کابینت، دیوارهای چوبی، کمد و دکوراسیون داخلی منازل استفاده می شود.

مراحل اصلی تولید:
1. تهیه خمیر:
چوب درختان پس از قطع به صورت گرده بینه به کارخانه وارد می شود. در ابتدا پوست گرده بینه ها توسط دستگاه پوست کن برداشته می شود و سپس در دستگاه های خرد کن (chipper) به خرده چوب تبدیل می شوند. ماده اولیه ممکن است به صورت مازاد کارخانجات چوب بری و سایر صنایع باشد که در صورت نیاز وارد خرد کن ها شده و یا مستقیما وارد مرحله بخار دهی می شوند.

خرده چوب های تولید شده پس از یک مرحله شست و شو (برای تمیز شدن گرد و غبار و) به منظور بخار دهی (steaming) وارد دیگ بخار تحت فشار می شوند. در این مرحله در اثر حرارت و فشار بخار، لیگنین (که همانند سیمانی الیاف چوب را در کنار یکدیگر نگه می دارد) نرم شده و ساختار سخت چوب به هم می ریزد.

پس از این مرحله، خرده چوب های بخار دهی شده وارد پالایشگر تحت فشار شده و در اثر عامل فشار و چرخش صفحات پالایشگر، الیاف چوبی از یکدیگر جدا می شوند. به منظور جدا سازی کامل لیگنین، الیاف شست و شو شده و سپس وارد مرحله خشک کردن می شوند.
2. خشک کردن:
الیاف نسبتا مرطوب پس از خروج از پالایشگر به منظور خشک شدن اولیه و ورود به منطقه چسب زنی به یک پیش خشک کن گردان اولیه وارد می شوند. صرف نظر از این که از پیش خشک کن استفاده شود یا خیر، خشک کن های لوله ای شاخصی به منظور کاهش میزان رطوبت الیاف تا سطح رطوبت مورد نظر استفاده می شود.

در تولید MDF معمولا از سیستم های خشک کن لوله ای یک مرحله ای یا چند مرحله ای استفاده می شود. اکثر سیستم های خشک کن لوله ای چند مرحله ای به یک سیستم دو مرحله ای متصلند. در خشک کن های لوله ای چند مرحله ای، یک خشک کن لوله ای اولیه به همراه خشک کن لوله ای دو مرحله ای در ردیف های جداگانه نزدیک یک نقطه انتشار و نیز یک سیکلون باز یافت الیاف وجود دارد.

گرمای مور نیاز خشک کن های لوله ای از طریق سوزاندن مستقیم پروپان، گاز طبیعی و یا روغن تقطیر و یا گرمای مستقیم فراهم می شود.
3. چسب زنی:
توالی عملیات خشک کردن و چسب زنی، به روشی که رزین ها و سایر مواد افزودنی به الیاف می چسبند، بستگی دارد. رزین های اوره فرمالدئید (UF) متداول ترین چسب ها برای تولید MDF هستند. البته از رزین های دیگری نظیر فنل، ملامین و ایزوسیانات نیز برای این منظور استفاده می شود. برخی کارخانجات رزین ها را به داخل یک چسب زن زمان کوتاه (short retention) تزریق می کنند و برخی دیگر فرمولاسیون رزین را به داخل سیستم نازل ها تزریق می کنند.

اگر رزین به داخل یک چسب زن جداگانه اضافه شود، الیاف ابتدا خشک شده، به وسیله یک سیکلون بازیابی از سیستم هوای داغ جدا و وارد چسب زن می شوند. در چسب زن الیاف با رزین، موم و سایر مواد افزودنی آغشته شده و سپس به داخل مخزن ذخیره الیاف خشک منتقل می شوند. چنان چه از سیستم نازل چسب استفاده شود، الیاف ابتدا با رزین، موم و سایر افزودنی ها در یک خط نازل آغشته شده و سپس از طریق یک مجرا به داخل خشک کن منتقل می شود.
پس از خشک شدن، الیاف به وسیله یک سیکلون بازیابی از سیستم هوای داغ جدا شده و در نهایت وارد مخزن ذخیره الیاف خشک می شود.

4. پرس کردن و تولید تخته:
الیاف آغشته به چسب به وسیله هوا از مخزن ذخیره الیاف خشک به ماشین فرمینگ منتقل و از آن جا بر روی سیستم الک متحرک پیوسته می ریزند. کیک پیوسته تشکیل شده قبل از بارگذاری در پرس داغ می بایستی فشرده شود. پس از فشرده شدن اولیه مقداری اندازه بری صورت گرفته و ضایعات اندازه بری اولیه مجددا به ماشین فرمینگ بر می گردد. کیک الیاف مذکور پس از فشرده شدن و اندازه بری اولیه به پرس داغ منتقل می شود. گرما و فشار لازم به منظور واکنش چسب از طریق پرس فراهم شده و الیاف برای تولید پانل به هم می چسبند.

پرس کیک الیاف ممکن است در یک پرس پیوسته صورت پذیرد، یا کیک الیاف پیش پرس شده ابتدا توسط اره های برش هوا به صورت کیک های جداگانه ای بریده و سپس در پرس های چند طبقه بار گذاری و سرانجام در پرس داغ نا پیوسته پرس شوند. گرمای صفحات پرس در کارخانجات تولیدMDF معمولا از طریق بخار یا روغن داغ تامین می شود.
بعد از پرس، تخته ها خنک شده، پس از سنباده زنی اندازه بری و سر انجام به ابعاد مورد نظر بریده می شوند. تخته های تولید شده می توانند رنگ شوند و یا با پوشش های ملامینه روکش شوند و در نهایت محصول نهایی به منظور حمل به محل استفاده بسته بندی می شود.

انواع MDF با خواص ويژه
به طور كلي مي توان تخته فيبرهاي نيمه سنگين را از نظر خواص و ويژگي هاي آنها در دو گروه ،تخته فيبر نيمه سنگين با خواص معمولي و يا خواص ويژه طبقه بندي كرد:
تخته هاي صنعتي خاص داراي ويژگي هايي علاوه بر مشخصات معمول MDF هستند كه با اعمال تغييرات در پروسه توليد، با استفاده از چسب هاي مختلف يا مواد افزودني گوناگون توليد مي شوند.

بعضي از انواع MDF هاي خاص و موارد استفاده آنها به شرح زير هستند:

1. MDF نازك (Thin MDF)

اين تخته ها به كلاسهاي خيلي نازك mm8/1 تا mm 5/2 ، و از ۵/۲ تا ۶ ميلي مترو ۴ تا ۶ ميلي متر تقسيم مي شوند(استاندارد EN-622-5 ) كه در كاربردهاي مختلف مورد استفاده قرار ميگيرند.
از موارد كاربرد عمومي MDF هاي نازك، كف كشوها، پشت كابينت ها، رويه درها و مي باشد. تمام روسازي قابل انجام روي MDF معمولي روي MDF نازك نيز اجرا ميشود.
از ساير موارد كاربرد MDFهاي نازك عبارتند از:
ديوار كوب ها، پوشش هاي سقف، غرفه هاي نمايشگاهي، صنايع اتومبيل سازي، رويه لاستيك زاپاس(يدك) پشت صندلي، رويه در، توليد تخته هاي انحناءدار و مي باشد.
2. MDF ضخيم(Thick MDF)
MDF
هاي ضخيم طبق استاندارد EN-622-5 به كلاسهاي ۴۵-۳۰ ميلي متر و ۶۰-۴۵ ميلي متر تقسيم شده اند و جهت ساخت سازه هاي معماري، ستونها، پايه هاي ميز ، طاقها، رويه كاري(كابينت)، كف نيمكت و كلا” مواردي كه صفحات ضخيم و بزرگ با خواص ماشين كاري (خصوصاعميق) مسطح و با سطوح صاف نياز است ، استفاده مي شوند.

3. MDF با فرمالدئيد كم (Low Formaldehyde MDF-E1)
مقدار انتشار فرمالدئيد ازMDF معمولي بسته به نوع چسب ومقدار آن كمي متفاوت است. انتشار فرمالدئيد MDF نبايد بيشتر ازgr100/mg30 باشد(كلاسE2 طبق استانداردEN-622-1) اين كلاس MDF قابل كاربرد در بسياري از كاربردهاي مبلمان و داخل خانه مي باشد ولي تهويه مناسب در محل استقرار آنها نيز بايد وجود داشته باشد تا فرمالدئيد را از محيط خارج سازد.

اما در بعضي موارد لازم است كه MDFبا فرمالدئيد كمتر يعني با حداكثر انتشار فرمالدئيد gr100/mg9 (استاندارد EN-622-1) استفاده شود. اكنون دربازار، MDF- E1 بعنوان MDF استاندارد معمولي درآمده استMDFهاي بافرمالدئيدهاي كمتر و حتي بدون فرمالدئيد هم در صورت سفارش مشتري قابل توليد مي باشد.
MDF
با فرمالدئيد كم در مكانهايي كه تهويه به خوبي انجام نميشود ، مرطوب و گرم است و يا ساكنين آن احتياجات و درخواستهاي خاص دارند مثل مدرسه ها، بيمارستانها و استفاده مي شود. همچنين در موزه ها و محل هاي نمايش نيز از MDF كم فرمالدئيد جهت كاستن از خوردگي فلزات استفاده مي كنند.
توليد MDF با خاصيت مقاوم در برابر رطوبت بيشتر براي مصارف در رطوبت نسبي محيط حداكثر ۸۰% با بهبود چسب اوره فرمالدئيد معمولي مورد استفاده در توليد MDF يا استفاده از يك چسب ضد رطوبت جايگزين امكان پذير است. تمام خصوصيات مثبت MDF معمولي در اين نوع تخته ها به اضافه استحكام طولاني تر و تغيير ابعاد كمتر در اثر رطوبت موجود است.

طبق استاندارد EN-622-5 دو نوع كلاس براي اينگونه تخته ها وجود دارد. يكي MDF.H براي استفاده هاي عمومي در محيط مرطوب و ديگري MDF.HLS كه براي استفاده اوراق متحمل بار در محيط مرطوب مي باشد. موارد استفاده MDF مقاوم در برابر رطوبت عبارتند از:
مبلمان حمام و دستشويي، كابينت دور ظرفشويي، كف پوشها، پنجره ها، پله ها ، پروفيلهاي خاص و

5. MDF مقاوم در برابر حشرات و قارچها
اين نوع MDF ها كه بيشترين استفاده آنها در توليد بعضي از كفپوشها مي باشد داراي مواد ضد حشرات (حشره كش و قارچ كشي) مي باشد كه باعث مي شود از حمله آفات در امان باشد و دوام بيشتري داشته باشد.
6. MDF مقاوم در برابر آتش (Flame Retardant MDF)
براي اين منظور مي توان MDFها را با پوشش هاي ضد آتش پوشاند يا مواد و نمك هاي خاص ضد آتش تيمار كرد. ولي بهترين راه اضافه كردن مواد ضد آتش در حين پروسه توليد است. موارد مصرف اين نوع تخته ها بعنوان مثال: پوشش ديوارها، پارتيشن ها، قفسه فروشگاههاومي باشد.
7. MDF با وزن مخصوص بالا(High Density Fiberboard)
MDFهاي استاندارد معمولي با ضخامتهاي ۱۹-۱۲ ميلي متر معمولا” داراي دانسيته kg/m 800-650 هستند. دانسيته هاي بالاتر يعني بالاي ۸۰۰ نيز توليد و عرضه مي شود.

در واقع با اضافه كردن فيبر، چسب و فشار در حين پروسه توليد اوراق سنگين تر توليد مي شود ، افزايش دانسيته قابليت هاي ماشين كاري و سطح سازي (رنگ، روكش و) را افزايش ميدهد و نيز خصوصيات مكانيكي و فيزيكي MDF نيز بهبود مي يابد.
از موارد استفاده اين نوع MDF هاي سنگين (HDF) عبارتند از:
كف پوشها، پله ها، قفسه هاي صنعتي، ميز كار و
8. MDFبا وزن مخصوص پائين(Low Density Fiberboard)


شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات وکـــارخــانجــــــات صــنایع چـوب

 

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات و دستگاهmdf

فعالیت خود را از سال 1380آغاز نموده است . این شرکت وارد کننده ماشین آلات و مواد اولیه صنایع چوب از شرکـــت ها و برندهای معروف اروپایی می باشد. تانیوز مفتخراست که تا به امروز توانسته بیش از50 کارخانه تولید مصنوعات چوبی را در داخل کشور راه اندازی نماید.
کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می باشد و همچنین فروش این ماشین آلات بصورت اقساط2-3 ساله و بدون بهره انجام می گیرد.این شرکت فروش دستگاه
mdf، فروش دستگاه آلات mdf،فروشنده دستگاه mdf،فروشنده دستگاه آلات mdf، فروش اقساطی دستگاه mdf،فروش ماشین آلات mdfرا انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه mdf، فروش دستگاه آلات mdf،فروش ماشین آلات mdfرا با گارانتی 2-3 سال انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه mdf، فروش دستگاه آلات mdf،را بصورت اقساطی و بدون بهره انجام می دهد.

 

فروش دستگاه نئوپان

تعریف نئوپان
نئوپان نام تجاری فرآورده ای است که از تراشه های چوب ساخته می شود . نئوپان محصول چوب مهندسی شده ساخته شده از خرده چوب هایی مثل تراشه های کارخانه اره کشی یا خاک اره به همراه رزین مصنوعی یا چسب های مناسب دیگر است که پرس و فشرده شده باشد. نئوپان یک فرآورده کامپوزیتی است.
نئوپان معمولا از صنایع بازیافت چوب است بطوری که ضایعات بدست آمده در فرآیند بهره برداری از چوب درختان برای مصارف مختلف را تبدیل به خرده چوب می کنند، سپس این خرده چوب ها را رطوبت گیری می کنند و چسب می زنند و تحت پرس حرارتی قرار می دهند . ورق های به دست آمده پس از سرد شدن و سنباده خوردن قابل استفاده اند . .

خصوصیات نئوپان
مهم ترین خصوصیاتی که می توان برای نئوپان یا تخته خرده چوب عنوان کرد عبارتند از قیمت پایین، قابلیت عرضه در ورق های گسترده، سبکی و قابلیت تزیین با ورق های ملامینه. البته نقطه ضعف این تخته ها حساسیت آنها به رطوبت است که با استفاده از ترکیبات مناسب تا حدودی بهبود یافته است. با توجه به اینکه نئوپان یک محصول کامپوزیتی (ترکیبی) می باشد با تغییر در ترکیبات مواد افزودنی میتوان خصوصیات آن را تغییر داد به طوریکه برخی از تولید کنندگان موفق به تولید نئوپان های ضد آب و یا مقاوم در برابر آتش شده اند.
خصوصیات ذکر شده فوق باعث می گردد این محصول یک انتخاب مناسب برای صنایع مختلف به خصوص صنایع مبلمان و معماری باشد. گواه این گفته را می توان حجم گسترده از مبلمان منازل، کابینت آشپزخانه، کمد ها، ویترین ها و دید. .

تاریخچه نئوپان
نئوپان در قرن ۱۹ میلادی و توسط Max Himmelheberمخترع آلمانی، تولد: ۲۴ آوریل ۱۹۰۴، وفات: ۱۷ دسامبر ۲۰۰۰ اختراع شد.
در پایان سالهای ۱۹۴۰ میلادی در آلمان عملا چوب کافی برای ساخت تخته های چند لایی مقرون به صرفه وجود نداشت به همین علت نئوپان جایگزین تخته های چند لایی شد.
اولین قطعه نئوپان در زمان جنگ جهانی دوم در کارخانه ای واقع در برمن (Bremen) آلمان ساخته شد. در ساخت این تخته از مواد زائدی مانند تراشه های چوب و خاک اره استفاده شده بود که توسط یک آسیاب چکشی به تراشه های ریز و ریز تری تبدیل شده تا بتواند از یک صفحه مخصوص عبور کند سپس با یک رزین فنلی مخلوط شده و به نئوپان تبدیل می شد. بیشتر تولید کنندگان دیگر تخته خرده چوب نیز از همین روش استفاده می کردند هرچند که نوع رزین مصرفی آنها متفاوت بود.
تولید کنندگان جهت رسیدن به یک ترکیب مناسب و اقتصادی از رزین و خرده های چوب که ضمن افزایش یکنواختی، و بهبود قدرت ظاهر تخته نئوپان را نیز داشته باشد، شروع به پردازش و آزمودن گونه های مختلف چوب مانند غان ، راش ، توسکا ، کاج و صنوبر و غیره کردند. ترکیب نهایی تخته ای بود دارای هسته ای متشکل از ذرات درشت که سطح خارجی آن با لایه های ظریف پوشیده شده بود. این نوع از تخته به نئوپان سه لایه معروف است و هم اکنون نیز در تولید نئوپان مورد استفاده قرار می گیرد . .

شیوه ساخت نئوپان
نئوپان با مخلوط کردن ذرات خرده چوب آغشته به رزین و شکل دادن آن به صورت یک صفحه تولید می شود.
مواد خام (تکه های چوب) که برای تولید نئوپان استفاده می شود ابتدا توسط دستگاه های خرد کن به تکه های ریز تبدیل می شود و سپس توسط دستگاه الک به دو دسته نرمه و درشته تقسیم می گردد.
تکه های خرده چوب دسته بندی شده توسط دستگاه بلندر (مخلوط کن) به چسب مخصوص که ترکیبی از رزین اوره فرمالدئید، هاردنر، پارافین، امولیگاتور، آمونیاک و سایر افزودنی ها (که با توجه به نوع مصرف تخته نهایی تعیین می گردد) می باشد آغشته میگردد.
مخلوط به دست آمده توسط دستگاه فرمینگ (شکل دهنده) به صورت یک کیک سه لایه (نرمه، درشته، نرمه) بر روی یک نوار مخصوص ریخته شده و به زیر پرس می رود. در پرس با حرارت و فشار اعمال شده و طی زمان مشخص، نئوپان با ضخامت مورد نظر تولید کننده تشکیل می شود.
نئوپان تولید شده در سیستم خنک کننده اولیه مقداری از حرارت خود را از دست می دهد. با توجه به شیوه پرس و طراحی خطوط تولید سیستم های خنک کننده متفاوتی وجود دارد. در این شرکت نئوپان های تولید شده بعد از پرس دارای طولی در حدود ۱۲ متر می باشد و از یک خنک کننده ستاره ای استفاده می کند.
پس از آنکه نئوپان اندکی از حرارت خود را از دست داد به میز برش انتقال داده می شود تا بر اساس نیاز بازار به ابعاد مورد نظر برش داده شود.
نئوپان های برش داده شده به مدت ۴۸ ساعت در انبار تولید نگهداری می شوند تا به گرمای محیط برسند. این نئوپان ها سپس به واحد سنباده تحویل می گردد تا هر دو سطح کار سنباده خورده و به این ترتیب علاوه بر طرف نمودن ناهمواری های سطحی ضخامت محصول نهایی نیز در سرتاسر محصول یکنواخت می گردد.

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات وکـــارخــانجــــــات صــنایع چـوب

 

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات و دستگاه نئوپان

فعالیت خود را از سال 1380آغاز نموده است . این شرکت وارد کننده ماشین آلات و مواد اولیه صنایع چوب از شرکـــت ها و برندهای معروف اروپایی می باشد. تانیوز مفتخراست که تا به امروز توانسته بیش از50 کارخانه تولید مصنوعات چوبی را در داخل کشور راه اندازی نماید.
کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می باشد و همچنین فروش این ماشین آلات بصورت اقساط2-3 ساله و بدون بهره انجام می گیرد.این شرکت فروش دستگاه نئوپان ، فروش دستگاه آلات نئوپان،فروشنده دستگاه نئوپان،فروشنده دستگاه آلات نئوپان، فروش اقساطی دستگاه نئوپان ،فروش ماشین آلات نئوپان را انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه نئوپان ، فروش دستگاه آلات نئوپان،فروش ماشین آلات نئوپان را با گارانتی 2-3 سال انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه نئوپان ، فروش دستگاه آلات نئوپان،را بصورت اقساطی و بدون بهره انجام می دهد.

فروش دستگاه mdf

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات وکـــارخــانجــــــات صــنایع چـوب

 

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات و دستگاهmdf

فعالیت خود را از سال 1380آغاز نموده است . این شرکت وارد کننده ماشین آلات و مواد اولیه صنایع چوب از شرکـــت ها و برندهای معروف اروپایی می باشد. تانیوز مفتخراست که تا به امروز توانسته بیش از50 کارخانه تولید مصنوعات چوبی را در داخل کشور راه اندازی نماید.
کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می باشد و همچنین فروش این ماشین آلات بصورت اقساط2-3 ساله و بدون بهره انجام می گیرد.این شرکت فروش دستگاه mdf، فروش دستگاه آلات mdf،فروشنده دستگاه mdf،فروشنده دستگاه آلات mdf، فروش اقساطی دستگاه mdf،فروش ماشین آلات mdfرا انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه mdf، فروش دستگاه آلات mdf،فروش ماشین آلات mdfرا با گارانتی 2-3 سال انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه mdf، فروش دستگاه آلات mdf،را بصورت اقساطی و بدون بهره انجام می دهد.

فروش دستگاه نئوپان

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات وکـــارخــانجــــــات صــنایع چـوب

 

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات و دستگاه نئوپان

فعالیت خود را از سال 1380آغاز نموده است . این شرکت وارد کننده ماشین آلات و مواد اولیه صنایع چوب از شرکـــت ها و برندهای معروف اروپایی می باشد. تانیوز مفتخراست که تا به امروز توانسته بیش از50 کارخانه تولید مصنوعات چوبی را در داخل کشور راه اندازی نماید.
کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.این شرکت فروش دستگاه نئوپان ، فروش دستگاه آلات نئوپان،فروشنده دستگاه نئوپان،فروشنده دستگاه آلات نئوپان،  دستگاه نئوپان ،فروش ماشین آلات نئوپان را انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه نئوپان ، فروش دستگاه آلات نئوپان،فروش ماشین آلات نئوپان را با گارانتی 2-3 سال انجام می دهد.

 

 

لوله پلی اتیلن

 

چکیده

استفاده از لوله های پلی اتیلن در صنایع مختلف اعم از صنایع نفت ،گاز ،پتروشیمی و صنایع آب و فاضلاب به جهت ویژگیهای منحصر بفرد این جنس از لوله ها در حال افزایش روزافزون می باشد.روش های ساده در نصب و راه اندازی و جوشکاری سریع و مطمئن از دلائل اصلی این افزایش مصرف می باشد .هرچند باید مواردی چون مقاومت در برابر موادشیمیائی و عمر طولانی در محیط های اسیدی و مرطوب را نیز به آن اضافه نمود .
در این مقاله بررسی اثرات ضربه قوچ و محاسبات میزان عددی  اثر این ضربه در لوله هاي پلي اتيلن پارس اتیلن کیش  مورد بررسی و تحلیل قرارگرفته است .در ادامه دو روش دستی و رایانه ای محاسبه ميزان عددي اين ضربه مورد بررسی قرار گرفته است .
مقدمه

ضربه قوچ در اثر بستن و یا باز کردن ناگهانی و یا تدریجی شیرتغذیه کننده لوله و یا دریچه و یا سوپاپ موجود در قسمت انتهای لوله حاملسیال تحت فشار ایجاد می شود که با تغییرات سرعت و تغییر اندازه حرکــت همــــراهاست و سبب ایجاد یک افزایش فشار و یا کاهش فشار در لوله می گردد و بصورتموج منفی و مثبت با سرعتی که به سرعت موج موسوم است در طول لوله پیش می رود.ضربه قوچ از ترجمه واژه فرانسوي Coup DE Belier گرفته شده است و مترادف اصطلاح انگليسيWater Hammer‌ (چكشآب) مي باشد . ضربه قوچ در اثر يك تغيير (يا قطع ناگهاني) در سرعت جريانسيال در يك مجرا (شبه) به وجود مي آيد . به عبارت ديگر انرژي سينتيك(Kinetic energy)به انرژي الاستيسيته(Elasticity energy)تبديل مي گردد .

ضریب قوچ و اثرات آن

هر گاه در شبكه اي با خطوط طويل ، به هر علتيسرعت سيال ناگهان قطع شود موج هاي فشاري در شبكه به وجود مي آيد كه اينموج ها مي توانند چندين برابر فشار كار دستگاه (پمپ) فشار توليد نمايندوموجب به وجود آمدن تنش هاي بسيار زيادي در اجزاء شبكه گردد و باعث صدماتفراواني به شبكه شوند و در بدترين حالات باعث شكستگي پوسته پمپ و لوله ها واتصالات شبكه مي شود .
همانطور كه در بالا اشاره شد بر اثر قطع ناگهاني نيروي محركه پمپ ، براي زمان كوتاهي پمپ مانند توربين آبي(Water Turbine)عمل مي نمايد و كاهش ناگهاني حركت سيال موجب مي شود فشار داخل لوله خروجي پمپ از فشار اتمسفر كمتر گردد . همچنين به علت اصطكاك دروني پمپ و موتور ،كاهش قابل ملاحظه اي در خروجي پمپ ايجاد مي نمايد كه مجموعه اين عوامل باعثتبخير آب و قطع جريان آن در خروجي پمپ مي شود و حداقل فشاري در حد فشاربخار آب در لوله خروجي ايجادمي گردد .

عمل تشكيل بخار باعث جدا شدن ستون آب از پمپ مي گردد (پديده جدا شدن ستون آب ، همان جدا شدن مايع است كه در اثر كشش بيش از حد وقتي فشار كاهش يافته و نزديك فشار تبخير مي شود به وجود مي آيد.) و اين كاهش فشار در لوله با سرعت و به صورت موج حركت می نماید و ادامه پيدا مي كند تا به مخزني كه آب به آن پمپ مي شود ، برسد. اين حركت موجي بر اثر برخورد با اين مانع منعكس مي گردد و ستونهاي آب جدا شده مجدداٌ به هم متصل شده و به صورت يك موج افزايش يافته دوباره به سمت پمپ برمي‌گردد و به پمپ ضربه وارد مي نمايد (ضربه قوچ) و اين پديده مجدداً تكرار مي شود . در خلال حركت موج فشاری در لوله ، مقداري از انرژي آن در اثر اصطكاك از بين مي رود . موج فشاري ناشي از افزايش فشار‏‏، موج تراكم و موج فشاري ناشي از كاهش فشار موج، انبساط نام دارد . امواج متراكم در برخورد با مانع نرم مانند منبع آب ، هوا و ... به صورت موج انبساطی و در اثر برخورد با مانع سخت مانند شير يكطرفه ، ديوار و ... بصورت امواج متراكم منعكس مي شود . اين مسئله در مورد موج انبساطی نيز صدق مي نماید .افت فشاري كه بر اثر اصطكاك داخل لوله به وجود مي آيد روي نوسانات فشار تأثير نموده و کم كم آن را مستهلك و سيستم به حالت تعادل در مي آيد. پتانسيل تخريبي ضربه قوچ با صداي ناشي از آن قابل تشخيص است ولي مواردي بوده است كه صداي ضربه قوچ شنيده نشده است اما باعث منهدم شدن لوله شده  است كه پس از آناليز آن مشخص شده است كه تخريب به وسيله پديـــدهضربه قوچ بوده است . ضربه قوچ سريع و زود گذر است ولي ضربات بسيار مخرب دارد و تعيين شدت آن در بعضي از مواقع بي نهايت دشوار
مي باشد
.
پديده ضربه قوچ در زمان استارت پمپ هم به وجود مي آيد و باعث ازدياد فشار اضافي در پمپ و لوله مي گردد . ولي مشكلات و مخاطرات ناشي ازآن كمتر از ضربه قوچ هنگام خاموش شدن پمپ مي باشد. در ابتداي راه اندازيپمپ ، ميزان جريان آب حدود صفر مي باشد ولي با ازدياد ناگهاني فشار بر اثرچرخش پروانه و ايجاد جريان سريع ، موج فشاري برابر با فشار ضربه قوچ (درحالتي كه شير بسته باشد) ايجاد مي نمايد . اين پديده را با نيمه باز گذاشتنشير خروجي پمپ مي توان كنترل و فشار اضافي ايجاد شده را كاهش داد .
سرعت این موج به تراکم پذیری مایع و ضریب کشسانی لوله بستگیدارد چون تغییر فشار در لوله بصورت حرکت موج ظاهر می شود . بستن سريع شيربخاطر تبديل انرژي جنبشي به انرژي پتانسيل مي تواند ايجاد موج فشاري كند.اين موج درسيستم حركت مي كند و مي تواند در محلي بسيار دورتر از منبع آن ايجاد خطر كند. اندازه ضربه قوچ بستگي به خصوصيات و سرعت سيال، مدول الاستيسيته لوله، ضخامت لوله، طول خط لوله و شدت تغيير ممنتم سيال دارد.

ویژگی لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن به دلیل عدم امکان نشت، فاسد شدن، نصب آسان و مقاومت در برابر حرکت خاک و فشار، حدود نیم قرن است که مورد مصرف قرار می گیرند. از طرفی چون پلی اتیلن ماده ای ویسکوالاستیک است و مثل تمامی ترموپلاستیک ها رفتار خزش از خود نشان می دهد، به مرور زمان دچار تغییر شکل می شود. چنین پدیده ای حتی در دمای معمولی و فشار نسبتاً کم نیز صورت می پذیرد و همانند دیگر پلاستیک ها، خواص مکانیکی پلی اتیلن به سه پارامتر زمان، حرارت و فشار وابسته است. بنابراین در محاسبات مربوط به طراحی لوله های پلی اتیلن، همواره مقادیر خواص مکانیکی توسط آزمایشات طولانی مدت تعیین و الزاماً در یک فاکتور به نام فاکتور ایمنی تقسیم می شود در ادامه به بیان ویژگی های این لوله ها می پردازیم.

1. خزش و استحکام کششی

2. بارگذاری خمشی و مقاومت فشاری

3. سازگاری با محیط زیست

4. مقاومت در برابر مواد شیمیائی

5. شرايط بسترسازی

6. اتصالات و قطعات

7. اثر خراشيدگي

8. سهولت حمل و نقل

مزایای لوله های پلی اتیلن نسبت به سایر لوله ها

 1. ارزانی قیمت
 2. حمل و نقل آسان به علت سبکی
 3. عدم خوردگی و زنگ زدگی
 4. یکنواختی ضخامت جداره لوله ها
 5. صاف و صیقلی بودن جداره داخلی و در نتیجه حداقل ته نشین شدن رسوبات
 6. قابلیت انعطاف حتی در سرمای زیر صفر
 7. نشکن و ترک برنداشتن در اثر و فشار خارجی
 8. تولید در سیستم متریک و غیره با قطرهای متنوع و به طول های مورد نظر به صورت حلقه ای شکل
 9. عایق بودن در برابر حرارت
 10. سهولت طریقه اتصال آنها به هم؛ یعنی نصب سریع و نیاز کمتر به وسایل اتصال
 11. عدم لزوم ماشین آلات سنگین و حجیم جهت نصب و جوشکاری

موارد استفاده از لوله های پلی اتیلن

 1. شبكه هاي آبرساني شهري و روستائي
 2. شبكه هاي فاضلاب شهري و روستائي
 3. شبكه هاي گاز رساني
 4. شبكه هاي زهكشي
 5. سيستم هاي مايعات و فاضلاب صنعتي
 6. شبكه هاي آبياري تحت فشار (قطره اي و باراني)
 7. سيستم هاي آبياري متحرك
 8. پوشش كابلهاي مخابراتي و فيبر نوري
 9. پوشش كابلهاي برق
 10. پوشش لوله هاي فلزي
 11. بعنوان كانالهاي تهويه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی:

خط تولید لوله پلی اتیلن

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید لوله پلی اتیلن ، فروشنده خط تولید لوله پلی اتیلن ، نصب و راه اندازیخط تولید لوله پلی اتیلن ، فروش اقساطی خط تولید لوله پلی اتیلن ، خدمات پس از فروش خط تولید لوله پلی اتیلن ، مشاوره در خط تولید لوله پلی اتیلن ، سازنده خط تولید لوله پلی اتیلن ، اجراکننده لوله پلی اتیلن ، تعمیرات خط تولید لوله پلی اتیلن ، سرمایه گذاری خط تولید لوله پلی اتیلن ، دستگاه تولید لوله پلی اتیلن ، آموزش در تولید لوله پلی اتیلن ، دستگاه لوله پلی اتیلن ،فروش ویژه دستگاه لوله پلی اتیلن در حد نو ، خط تولید لوله پلی اتیلن ، دستگاه لوله پلی اتیلن دست 2، دستگاه لوله پلی اتیلن مشغول به کار ، فروش فوری دستگاه لوله پلی اتیلن ،روش کارکرد دستگاه لوله پلی اتیلن ، دستگاه لوله پلی اتیلن ، وارد کننده دستگاه لوله پلی اتیلن ، فروشنده دستگاه لوله پلی اتیلن ، نصب و راه اندازیدستگاه لوله پلی اتیلن ،، خدمات پس از فروش دستگاه لوله پلی اتیلن ، مشاوره در دستگاه لوله پلی اتیلن ، سازنده دستگاه لوله پلی اتیلن ، اجراکننده دستگاه لوله پلی اتیلن ، تعمیرات دستگاه لوله پلی اتیلن ، سرمایه گذاری دستگاه لوله پلی اتیلن ، ماشین آلات تولید لوله پلی اتیلن ، آموزش در تولید لوله پلی اتیلن ، ماشین آلات لوله پلی اتیلن ،فروش ویژه ماشین آلات لوله پلی اتیلن در حد نو ، ماشین آلات لوله پلی اتیلن ، ماشین آلات لوله پلی اتیلن دست 2، ماشین آلات لوله پلی اتیلن مشغول به کار ، فروش فوری ماشین آلات لوله پلی اتیلن ،روش کارکرد دستگاه لوله پلی اتیلن ، ماشین آلات لوله پلی اتیلن ، می باشد. شرکت تانیوز دستگاه لوله پلی اتیلن ، را از کشورهای مانند آلمان ایتالیا چین وترکیه بصورت نو و کارکرده وارد می نماید.
خط تولید لوله pvc

 

لوله pvc از ابتدائی ترین لوله‌های پلیمری است که در صنعت ساختمان بیشترین کاربرد را دارد و اغلب برای لوله کشی آب و فاضلاب بعلت ارزان بودن طبیعی و انعطاف‌پذیر بودن استفاده می‌شود.
پلی وینیل کلراید
pvc یا همان پی وی سی ,پلاستیکی است با موارد استفاده نامحدود. در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی ست. بطور عمومی بیشتر از 50% از پی وی سی ساخت بشر، در ساختمان سازی استفاده می‌شود زیرا پی وی سی هم ارزان بوده و هم به سادگی سر هم بندی می‌شود.
در سالهای اخیر تحقیقات و پیشرفتهای بسیاری در ساخت انواع
لوله pvc صورت گرفته است که این پیشرفت هم در تولید مواد اولیه و هم در ماشین آلات تولید لوله pvc بوده است. استفاده از فرمولاسیون مناسب جهت تولید لوله pvcموجب می شود تا مطابق با استانداردهای NSF 61-62 بتوان از این لوله ها جهت انتقال آب آشامیدنی نیز استفاده نمود و اطمینان حاصل کرد که مقادیر سرب، قلع و سایر عناصر سمی نظیر جیوه، کرم، کادمیم و باریم پائین تر از حدود مجاز استاندارد باشد.
لوله های u- pvc از قیمت بسیار مناسبی برخوردار بوده و همچنین قابلیت رقابت با سایر لوله های پلیمری، فلزی، چدنی و ... را دارا می باشد به طوری که امروزه لوله های u- pvc در دنیا یکی از گزینه های اصلی در شبکه های آب و فاضلاب می باشند.

مزایای لوله های pvc

مزایای لوله پی وی سی به شرح ذیل می باشد:

مقاومت در برابر خوردگی
مقاومت شیمیایی بالا
مدول الاستیسیته ی بالا و انعطاف پذیری
استحکام کششی بلند مدت
نسبت استحکام به وزن بالا، وزن سبک
اتصالات آب بند
مقاومت در برابر سایش/خراش
استحکام ضربه
مقدار زبری پایین
مقاومت در برابر شعله
قیمت مناسب

کلمات کلیدی:

خط تولید لوله PVC

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید لوله PVC، فروشنده خط تولید لوله PVC ، نصب و راه اندازیخط تولید لوله PVC ، فروش اقساطی خط تولید لوله PVC ، خدمات پس از فروش خط تولید لوله PVC ، مشاوره در خط تولید لوله PVC ، سازنده خط تولید لوله PVC ، اجراکننده لوله PVC ، تعمیرات خط تولید لوله PVC ، سرمایه گذاری خط تولید لوله PVC ، دستگاه تولید لوله PVC ، آموزش در تولید لوله PVC ، دستگاه لوله PVC ،فروش ویژه دستگاه لوله PVC در حد نو ، خط تولید لوله PVC ،دستگاه لوله PVC دست 2، دستگاه لوله PVC مشغول به کار ، فروش فوری دستگاه لوله PVC ،روش کارکرد دستگاه لوله PVC ، می باشد. شرکت تانیوز دستگاه لوله PVC را از کشورهای مانند آلمان ایتالیا چین وترکیه بصورت نو کارکرده واردمی نماید.

شرکت تانیوز فروش دستگاه لوله PVC را بصورت اقساطی انجام می دهد که اقساط بدون بهره می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی:

خط تولید لوله PVC

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید لوله PVC، فروشنده خط تولید لوله PVC ، نصب و راه اندازی خط تولید لوله PVC ، خدمات پس از فروش خط تولید لوله PVC ، مشاوره در خط تولید لوله PVC ، سازنده خط تولید لوله PVC ، اجراکننده لوله PVC ، تعمیرات خط تولید لوله PVC ، سرمایه گذاری خط تولید لوله PVC ، دستگاه تولید لوله PVC ، آموزش در تولید لوله PVC ، دستگاه لوله PVC ،فروش ویژه دستگاه لوله PVC در حد نو ، خط تولید لوله PVC ،دستگاه لوله PVC دست 2، دستگاه لوله PVC مشغول به کار ، فروش فوری دستگاه لوله PVC ،روش کارکرد دستگاه لوله PVC ، وارد کننده ماشین آلات لوله PVC، فروشنده ماشین آلات لوله PVC ، نصب و راه اندازی ماشین آلات  لوله PVC ،  خدمات پس از فروش ماشین آلات لوله PVC ، مشاوره در ماشین آلات  لوله PVC ، سازنده ماشین آلات لوله PVC ، اجراکننده ماشین آلات لوله PVC ، تعمیرات ماشین آلات  لوله PVC ، سرمایه گذاری ماشین آلات لوله PVC می باشد. شرکت تانیوز دستگاه لوله PVC را از کشورهای مانند آلمان ایتالیا چین وترکیه بصورت نو کارکرده واردمی نماید.

طرح ﺗوﺟﯾﮭﯽ ﺗوﻟﯾدMDFازﺷﺎﺧه و ﺗﻧه درﺧت و ﺿﺎﯾﻌﺎت ﺟﻧﮕل و ﺑﺎﻏﺎت

 

چکیده طرح

 

در ﻣﻘﺪﻣﻪ اﯾﻦ ﮔﺰارش اﺑﺘﺪا ﺑﺮرﺳﯽ ﮐﻮﺗﺎﻫﯽ در زﻣﯿﻨه ﭼﻮب و ﺷﺎخ و ﺑﺮگ ﺑﺎﻏﺎت ﮐﻪ از ﻣﻮاد اوﻟﯿﻪ ﻣﺤﺼﻮل ﻃﺮح ﺑﻪ ﺷﻤﺎر ﻣﯽ رود ﺧﻮاﻫﯿﻢ داﺷﺖ و ﺳﭙﺲ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ در زﻣﯿﻨﻪ ﻣﺼﻨﻮﻋﺎت ﭼﻮﺑﯽ ﻣﯽ ﭘﺮدازﯾﻢ. ﺷﺎخ ﺑﺮگ درﺧﺖ ﯾﮑﯽ از ﻣﺤﺼﻮﻻت ﻣﻬﻢ در ﺑﺎﻏﺒﺎﻧﯽ ﮐﺸﻮر ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽ ﺷﻮد. ﺑﺮ اﺳﺎس آﻣﺎر ﻣﻨﺘﺸﺮ ﺷﺪه ﺑﯿﺶ از 180ﻫﺰار ﻫﮑﺘﺎر اراﺿﯽ ﮐﺸﻮر زﯾﺮ ﮐﺸﺖ اﯾﻦ ﻣﺤﺼﻮل ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ و ﺗﻌﺪاد زﯾﺎدي از اﺳﺘﺎن ﻫﺎي ﮐﺸﻮر ﺑﻪ ﻧﻮﻋﯽ ﺑﺎ ﮐﺸﺖ اﯾﻦ ﻣﺤﺼﻮل ﺳﺮوﮐﺎر دارﻧﺪ. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﺗﻌﻤﯿﻢ اﯾﻦ ﻣﻘﺪار ﺑﻪ ﭼﻨﺪ ﻣﯿﻠﯿﻮن اﺻﻠﻪ، ﺣﺠﻢ زﯾﺎدي ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد ﮐﻪ در ﺣﺎل ﺣـــﺎﺿﺮ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺻﺤﯿﺢ و ﺑﻬﯿـــﻨﻪ اي در ﺑــﻬﺮه ﺑﺮداري از اﯾــﻦ ﺑﻘـــﺎﯾﺎ وﺟﻮد ﻧﺪارد. در ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ در ﺑﺴﯿﺎري از ﺑﺎﻏﺎت ﮐﺸﻮر اﯾﻦ ﺑﻘﺎﯾﺎ ﺳﻮزاﻧﺪه ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ. اﻧﺠﺎم اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ در ﺟﻬﺖ اﺳﺘﻔﺎده از ﺿﺎﯾﻌﺎت و ﺑﻘﺎﯾﺎي ﭼﻮب و ﺟﻨﮕﻞ در ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺧﻮراك دام،ﺑﺴﺘﺮ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻗﺎرچ ﺧﻮراﮐﯽ، ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻤﭙﻮﺳﺖ و ﮐﻮد ﮔﯿﺎﻫﯽ و ﺧﺮد ﮐﺮدن و اﺳﺘﻔﺎده ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺟﻬﺖ ﺣﻔﻆ ﺣﺎﺻﻞ ﺧﯿﺰي ﺧﺎك ﺑﺎغ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﺳﺘﻔﺎده از اﻟﯿﺎف ﭼﻮب ﺟﻬﺖ ﺑﺴﺘﺮﻫﺎي ﮐﺎﺷﺖ و ﺗﮑﺜﯿﺮ در ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎي ﮔﻠﺨﺎﻧﻪ اي ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻣﻄﻠﻮﺑﯽ را ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ اﺳﺖ ﻟﺬا ﺿﺮورت دارد ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻘﺎﯾﺎي ﮔﯿﺎﻫﯽ در ﺑﺎﻏﺎت ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده و ﺗﺮوﯾﺞ ﻗﺮار ﮔﯿﺮد و از ﺑﺮوز ﺧﺴﺎرات زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﺣﺎﺻﻞ از روش ﻫﺎي ﻣﻌﻤﻮل ﺟﻠﻮﮔﯿﺮي ﺷﻮد.

ﻫﺮ ﺳﺎﻟﻪ ﺿﺎﯾﻌﺎت و ﺑﻘﺎﯾﺎي زﯾﺎدي در ﺳﻄﺢ ﺑﺎﻏﺎت ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯽ ﺷﻮد. ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺑﻘﺎﯾﺎ ﺑﻌﺪ از ﻋﻤﻠﯿﺎت ﺣﺬف ﺷﺎخ وﺑﺮگ ﻫﺎي ﺧﺸﮏ و و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺟﺪاﺳﺎزي اﻟﯿﺎف در ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻋﻤﻞ ﺗﺨﺮﯾﺐ درﺧﺘﺎن ﺟﻤﻊ آوري ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ.

ازﮔﺬﺷﺘﻪ ﺗﺎ ﮐﻨﻮن در ﻣﻨﺎﻃﻖ ﭼﻮبﺧﯿﺰاﯾﺮان ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﯿﺎز ﺳﺎﮐﻨﺎن و ﮐﺎرﺑﺮد ﺑﻘﺎﯾﺎ از آﻧﻬﺎ در ﻣﻮارد ﻣﺘﻌﺪدي اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽﺷﺪه اﺳﺖ.

ﺷﺎﯾﺪ ﺗﺎ دو دﻫﻪ ﻗﺒﻞ ﺳﺮﭘﻨﺎه درون ﺑﺎﻏﺎت و ﺣﺘﯽ ﺑﺨﺸﯽ از ﻣﻨﺎزل ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﭼﻮب ﺗﻨﻪ وﺷﺎﺧﻪ ﺑﺎ ﻣﻬﺎرت ﻫﺎ و روش ﻫﺎي ﺧﺎص ﺧﻮد ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﺪ. ﭼﻮب ﺗﻨﻪ درﺧﺘﺎن ﻣﺴﻦ  ﺳﻘﻒ ﺑﺴﯿﺎري از ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎي روﺳﺘﺎﯾﯽ را در ﻣﻨﺎﻃﻖ ﮐﺸﻮر ﺗﺸﮑﯿﻞ  داده اﺳﺖ. از ﻃﺮف دﯾﮕﺮ ﺣﺼﺎر ﺑﺴﯿﺎري از ﭼﺮاﮔﺎه ﻫﺎي ﻣﻮﻗﺖ  اﻃﺮاف ﺑﺎﻏﺎت ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺑﺮگ ﻫﺎي  ردﯾﻒ ﺷﺪه ﺑﺎﻏﺎت در ﮐﻨﺎر ﻫﻢ ﻣﺤﺪود و ﻣﺤﺼﻮر ﻣﯽ ﮔﺮدد. اﯾﻦ ﻣﻮارد اﺳﺘﻔﺎده ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﺗﺮوﯾﺞ ﻓﻦ آوري ﻧﻮﯾﻦ ﮐﻢ رﻧﮓ و ﮐﺎرﺑﺮد ﺧﻮد را به ﺟــــــز در ﻣـــــــواردی ﻣﺤﺪود از دﺳﺖداده اﺳﺖ. اﺳﺘﻔﺎده ﻋﻤﺪه دﯾﮕﺮ از ﺿﺎﯾﻌﺎت و ﺑﻘﺎﯾﺎي ﺧﺸﮏ ﺷﺪه ﺑﺎﻏﺎت ﺑﻌﻠﺖ ﻋﺪم وﺟﻮد و راﯾﺞ ﺑﻮدن ﺳﻮﺧﺖﻫﺎي ﻓﺴﯿﻠﯽ در دﻫﻪ ﻫﺎي ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﮑﺎرﮔﯿﺮي اﯾﻦ ﺑﻘﺎﯾﺎي ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻫﯿﺰم در اﯾﺠﺎد ﺣﺮارت ﺟﻬﺖ ﻃﺒﺦ ﻏﺬا ﺑﻮﯾﮋه درﻣﺮاﺳﻤﺎت ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. اﮔﺮﭼﻪ اﺳﺘﻔﺎده از آﺗﺶ در ﻣﻮارد ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻫﻨﻮز در ﻣﯿﺎن ﻣﺮدم اﯾﻦ ﻧﻮاﺣﯽ راﯾﺞ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪاﻣﺎ در ﻫﻤﯿﻦ ﺧﺼﻮص ﻧﯿﺰ ﺑﺎ وﻓﻮر ﺳﻮﺧﺖ ﻫﺎي ﻓﺴﯿﻠﯽ در ﺳﺎل ﻫﺎي اﺧﯿﺮ، ﮐﺎرﺑﺮد ﺿﺎﯾﻌﺎت ﺑﻪ ﻣﯿﺰان زﯾﺎديﻣﺤﺪود ﺷﺪه اﺳﺖ.آﺛﺎر و ﺑﻘﺎﯾﺎي درﺧﺘﺎن ﺟﻨﮕﻞ و ﺑﺎﻏﺎت از ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﻮاد آﻟﯽ ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ در ﺳﯿﺴﺘﻢ ﭘﺎﯾﺪار و در راﺳﺘﺎي ﺣﻔﺎﻇﺖ از ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ ﺑﺎ روش ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺣﺘﯽ ﺑﻌﺪ از ﻣﻮارد ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن ﺑﻬﺮهﺑﺮداري، ﺑﺼﻮرت ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺷﺪه ﺑﻪ ﺧﺎك ﺑﺎﻏﺎت ﺑﺮﮔﺮدد. ﮐﺎرﺑﺮد اﯾﻦ ﺿﺎﯾﻌﺎت ﭼﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ و ﭼﻪ ﻏﯿﺮﻣﺴﺘﻘﯿﻢ، در راﺳﺘﺎي ﺗﺎﻣﯿﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﻬﻤﯽ از ﻣﻮاد آﻟﯽ ﺧﺎك و ﻣﺎده اوﻟﯿﻪ ﺑﺴﺘﺮ ﮐﺸﺖ ﻗﺎرچ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺧﻮراك دام، ﮔﺎﻣﯽ ارزﻧﺪه در راﺳﺘﺎي ﺗﻮﺳﻌﻪ و اﻓﺰاﯾﺶ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﭘﺮوﺗﺌﯿﻨﯽ ﮔﯿﺎﻫﯽ و ﺣﯿﻮاﻧﯽ ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽ ﺷﻮد، ﺿﻤﻦاﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎزﮔﺸﺖ ﺻﺤﯿﺢ اﯾﻦ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻏﻨﯽ ﺳﺎزي ﺧﺎك از ﻣﻮاد آﻟﯽ و ﺣﻔﻆ ﺣﺎﺻﻞ ﺧﯿﺰي را ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه ﺧﻮاﻫﺪ داﺷﺖ.در ﺻﻮرﺗﻲ ﻛﻪ ﻣﻮاد اوﻟﻴﻪ ﻣﺼﻨﻮﻋﺎت ﭼﻮﺑﻲ را ﺑﻪ ﭼﻨﺪ دﺳﺘﻪ ﺗﻘﺴﻴﻢ ﻛﻨﻴﻢ، ﻳﻜﻲ از اﻧﻮاع ﻣﻬﻢ اﻳﻦ دﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪيMDF ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد ﻛﻪ ﻳﻜﻲ از اﻧﻮاع ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺗﺨﺘﻪﻫﺎي ﭼﻨﺪ ﻻﻳﻪ ﻣﺘﺸﻜﻞ از ذرات ﻳﺎ ﻓﻴﺒﺮ و ﻳﺎ ﻣﺘﺸﻜﻞ از ﻻﻳﻪ ﻫﺎيﭼﻮب اورﺟﻴﻨﺎل اﺳﺖ.در ﺻﻮرﺗﻴﻜﻪ ﻣﺎده ﺧﺎم اوﻟﻴﻪ از ﭼﻮب ﺑﻪ ورﻧﻲ ﻫﺎ، ذرات ﻳﺎ ﻓﻴﺒﺮﻫﺎ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻛﻨﺪ،ﻣﺤﺼﻮﻻتﻣﺘﻔﺎوﺗﻲ ﺑﻪ دﺳﺖ ﺧﻮاﻫﺪ آﻣﺪ ﻧﻈﻴﺮ MDF و Letron ﻛﻪ ﻫﺮ ﻛﺪام، وﻳﮋﮔﻴﻬﺎ و ﺧﻮاص وﻳﮋه ﺧﻮد را ﺧﻮاﻫﻨﺪ داﺷﺖ.

MDF ﻳﻜﻲ از اﻧﻮاع ﺗﺨﺘﻪﻫﺎي ﻓﻴﺒﺮي ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪه از ﭼﻮب ﻳﺎ ﻣﻮاد ﺳﻠﻮﻟﻮزي اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻓﻴﺒﺮي ﺑﺎ ﭘﻮﺷﺶ رزﻳﻨﻲ، در درﺟﻪ ﺣﺮارت و ﺗﺤﺖ ﻓﺸﺎر ﺑﺎﻻ ﭘﺨﺘﻪ ﺷﺪه و ﭘﺮس ﻣﻲﮔﺮدد و ﻏﺎﻟﺒﺎً ﺑﻪ ﺻﻮرت ورﻗﻪﻫﺎ وﺗﺨﺘﻪﻫﺎي ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﻔﺎده در ﺳﺎﺧﺖ ﻣﺼﻨﻮﻋﺎت ﻣﺨﺘﻠﻒ، ﺟﺎﻳﮕﺰﻳﻦ ﭼﻮب ﻣﻲﺷﻮد. ﺳﺎﺧﺘﺎر ﻫﻤﮕﻦ و ﻳﻜﻨﻮاﺧﺖMDF ﺑﺪون ﻫﻴﭻﮔﻮﻧﻪ ﺣﻔﺮه و رﮔﻪ ﻗﺎﺑﻞ ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ و ﺳﻄﺢ ﻛﺎﻣﻼً ﺻﺎف، وﻳﮋﮔﻴﻬﺎي ﺳﺎدهﺗﺮ اﻣﺎ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪﺗﺮيﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﭼﻮب دارد و ﻗﺎﺑﻠﻴﺖﻫﺎي ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮد آن، MDF را در زﻣﺮه ﻳﻜﻲ از ﻣﻮاد ﭘﺮ ﻣﺼﺮف در ﺗﻬﻴﻪ اﻧﻮاع دﻛﻮراﺳﻴﻮنﻫﺎ و ﻣﺼﻨﻮﻋﺎت اداري، ﺧﺎﻧﮕﻲ، ﺗﺠﺎري و ﻧﻤﺎﻳﺸﮕﺎﻫﻲ ﻗﺮار داده اﺳﺖ.

 


برای مشاهده ادامه طرح توجیهی روی نام طرح کلیک کنید

 

 

طرح ﺗوﺟﯾﮭﯽ ﺗوﻟﯾدMDFازﺷﺎﺧه و ﺗﻧه درﺧت و ﺿﺎﯾﻌﺎت ﺟﻧﮕل و ﺑﺎﻏﺎت

 

طرح ﺗوﺟﯾﮭﯽ نئوپان ازباگاس

 

طرح ﺗوﺟﯾﮭﯽ  نئوپان خام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی:

 

طرح توجیهی تولید mdf, طرح ﺗوﺟﯾﮭﯽ ﺗوﻟﯾدMDFازﺷﺎﺧه و ﺗﻧه درﺧت و ﺿﺎﯾﻌﺎت ﺟﻧﮕل و ﺑﺎﻏﺎت, طرح توجیهی تولید mdf از تنه درخت, طرح توجیهی تولید mdf ازشاخ و برگ باغات, طرح توجیهی تولید mdf از ضایعات باغات, طرح توجیهی تولید mdf از شاخ و برگ جنگل, طرح توجیهی تولید mdf از ضایعات جنگل، طرح توجیهی mdf، طرح توجیهی mdf خام،طرح توجیهی mdf از باگاس، طرح توجیهی ، طرح توجیهی  mdf, طرح ﺗوﺟﯾﮭﯽMDFازﺷﺎﺧه و ﺗﻧه درﺧت و ﺿﺎﯾﻌﺎت ﺟﻧﮕل و ﺑﺎﻏﺎت, طرح توجیهی  mdf از تنه درخت, طرح توجیهی  mdf ازشاخ و برگ باغات, طرح توجیهی  mdf از ضایعات باغات, طرح توجیهی mdf از شاخ و برگ جنگل, طرح توجیهی  mdf از ضایعات جنگل،طرح توجیهی نئوپان، طرح توجیهی نئوپان خام،طرح توجیهی نئوپان از باگاس، طرح توجیهی ، طرح توجیهی  نئوپان, طرح ﺗوﺟﯾﮭﯽنئوپان ازﺷﺎﺧه و ﺗﻧه درﺧت و ﺿﺎﯾﻌﺎت ﺟﻧﮕل و ﺑﺎﻏﺎت, طرح توجیهی  نئوپان از تنه درخت, طرح توجیهی  نئوپان ازشاخ و برگ باغات, طرح توجیهی  نئوپان از ضایعات باغات, طرح توجیهی نئوپان از شاخ و برگ جنگل, طرح توجیهی  نئوپان از ضایعات جنگل،خط تولید ورق UPVC

 

طرح توجیهی ورق UPVC

امروزه پانل های ساختمانی سبک در تولید و توسعه صنعتی ساختمان نقش ویژه ای به عهده گرفته اند و به همین سبب هر روزه پانل هایی با ویژگی های منحصر بفرد در جهان تولید و به بازار عرضه می گردد.

یکی از این پانل ها که از سال 1990 میلادی در اروپا برای اولین بار طراحی و به بازار عرضه شد پانل های پی وی سی فوم ( فومیزه) می باشد.

این ورق ها طی فرآیند اکستروژن توسط دستگاه اکسترودر تولید می شوند . وجود دانسیته یکسان در طول ورق ، سطح صیقلی با قابلیت روکش شدن با انواع فیلم ها طرح چوب امکان تولید در رنگها و ایجاد موج چوب متفاوت می تواند تحولی شگرف در نعت جایگزین MDF در آشپزخانه ایجاد نماید. این ورق ها از ضخامت 2میلیمتر تا 30 میلی متر با عرض
1220 میلی متر تولید می شود.

کاربردها :

خواص ذاتی صفحات پی وی سی فومیزه محصولی با کاربردهای متنوع فراهم آورده که به بخشی از آن در ذیل اشاره می گردد:

 • قابل استفاده در محیط داخلی و خارجی ساختمان
 • سقف کاذب
 • علائم راهنمایی و رانندگی
 • قابلیت چاپ جهت تابلوهای تبلیغاتی یا جایگاههای نمایشگاهی
 • سقف های تزئینی
 • پارتیشن سرویس های بهداشتی
 • کابین های خودرو ، قطار، مترو و کشتی
 • پنجره ها و یا درها
 • روکش مخازن آبکاری ، اسیدی ، قلیایی
 • روکش برای حفاظت از ماشین آلات
 • قابل استفاده در تجهیزات غبارگیر و یا تجهیزات جمع آوری زباله
 • قابل استفاده در ماکت های ساختمانی

مزیت ها:

صفحات پی وی سی فوم ( UPVC) نسبت به صفحات چوبی و یا ام دی اف MDF مزایای زیادی دارد که می توان به اختصار به موارد ذیل اشاره نمود :

 • عدم جذب رطوبت
 • وزن سبک توام با مقاومت خمشی و مقاومت در برابر ضربه بالا
 • تاخیر انداز اتش
 • خود خاموش کن
 • غیر سمی
 • ضد زنگ
 • عایق حرارتی و صوتی عالی
 • مقاومت نسبت به مواد شیمیایی
 • مقاومت نسبت به خوردگی و پوسیدگی
 • ضریب انبسلط طولی
 • قابلیت چاپ پذیری عالی
 • ضریب انبساط طولی
 • قابلیت رنگ پذیری
 • طول عمر بالا
 • قابلیت جوشکاری با روشهای موجود مثل جوشکاری هوا گرم
 • قابلیت پرسکاری
 • قابلیت خمکاری
 • قابلیت شکل پذیری و فرم دهی
 • سطوح صیقلی در دو طرف
 • قابلیت بازیافت
 • دوستدار محیط زیست
 • جایگزین مطمئن برای چوب

رزومه شرکت تانیوز

شرکت تانیوز فعالیت خود را از سال 1380درراستای اهداف خود درزمینه ی واردات و تولید
مواد اولیه صنایع چوب و با استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات روز اروپاوآسیا آغاز نمود.

این شرکت تاکنون توانسته با تکیه بر دانش فنی وسرمایه گذاری بلند مدت چندین محصولات با کیفیت تولید نماید که حاصل آن رضایتمندی نمایندگان عاملان فروش ومصرف کنندگان گرامی است.

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولیدورق های UPVC, فروشنده خط تولید ,UPVC نصب و راه اندازی خط تولید UPVC, خدمات پس از فروش خط تولید UPVC, مشاوره در خط تولید UPVC , سازنده خط تولیدورق های , UPVCاجراکننده خط تولیدخط تولیدورق های ,   UPVC تعمیرات خط تولیدورق های UPVC , سرمایه گذاری خط تولید UPVC, آموزش در تولید, UPVC واردکننده و تامین کننده مواد اولیه صنایع چوب می باشد. شرکت تانیوز خط تولیدورق های UPVCرا از کشورهای مانند آلمان ایتالیا چین وترکیه بصورت نو کارکرده وارد می کند.

خط تولید ورق لترون

 

تفاوت MDF و لترون

لترون

لترون ترکیبی از تخته های چند لایه چوب است.که این تخته ها از چوب نرم ، یا ضایعات خورد شده و تراشه های کارخانه های چوب بری حاصل میشوند. که البته این خرده ها در مقایسه با ذرات اولیه مورد استفاده درMDFبزرگتر بوده و قابل رویت میباشند که درMDF این امرمیسر نیست. ورق لترون تولیدی با توجه به وجود پستی و بلندیهای سطحی، می بایستی حتما قبل از روکش شدن ، توسط ماشین آلات دقیقی ، پرداخت گردیده و ساییده شود.سپسروکش نهایی با توجه به نوع نیاز ، روی این ورق چسبانده و پرس میگردد.

تاریخچه لترون

لترون را شرکتی آلمانی د‌ر سال ۱۹۶۳ میلاد‌ی د‌ر یک کارخانه صنعت و کاغذ و لاک اختراع کرد‌، د‌ر آن زمان طراحی لترون ماشینی بود‌ و امروزه توسط د‌ستگاه‌های تمام اتوماتیک تولید‌ می‌شود‌. این نوع روکش تولید‌ی بالغ بر ۱۵۰ میلیون مترمربع د‌ر سال می‌شود‌ و بیشترین مقد‌ار مصرف د‌ر روکش‌های صنایع چوبی د‌ر ۵ قاره د‌نیا را د‌اراست.
د‌ر ایران نیز به نئوپان‌هایی که توسط لترون روکش می‌شوند‌، لترون گفته می‌شود‌. از جمله مزایای لترون نسبت به روکش‌های طبیعی، مقاوم بود‌ن آن د‌ر برابر آب و استحکام بیشتر د‌ر برابر ضربه، سایید‌گی و نور آفتاب است.
د‌ر واقع تفاوت بین کابینت‌های نئوپان وام‌د‌ی‌افد‌ر د‌رون آنهاست، چون هر د‌و با لترون روکش می‌شوند‌. به گفته این سازند‌ه کابینت، ام‌د‌ی‌اف از نئوپان مرغوب‌تر است و به د‌لیل روکش ملامینی که روی آن است، نیز مقاومت بیشتری د‌ارد‌ و ضد‌آب است. ‏
این نوع کابینت که د‌ر حال حاضر متد‌اول شد‌ه است، د‌ر رنگ‌ها و طرح‌های مختلف ساخته شد‌ه و قیمتی بیش از انواع د‌یگر کابینت د‌ارد‌.
لترون نیز ورقی مثل کاغذ است و روی نئوپان‌ها کشید‌ه می‌شود‌ و کابینت‌ساز با استفاد‌ه از ورق‌های لترون به کابینت‌ها طرح می‌د‌هد‌‏.
پی‌وی‌سینیز یک نوع روکش پلاستیکی است که روی نئوپان کشید‌ه می‌شود‌. یکی از کارشناسان این امر راهی را پیشنهاد‌ می‌کند‌ تا بتوان از طریق آن هزینه کمتری صرف کرد‌. مثلاً می‌توان برای کابینت‌های د‌یواری که ارتفاع استاند‌ارد‌ آنها ۷۰ سانتیمتر است، از کابینت‌های لترونی استفاد‌ه کرد‌ و برای کابینت‌های زمینی که ارتفاع استاند‌ارد‌ آنها
۹۰ سانتیمتر است، از‏ام‌د‌ی‌افیا فلز که جنس مقاوم‌تری د‌ر برابر رطوبت د‌ارند‌، بهره گرفت‏.

تفاوت لترون و MDF

تفاوت لترون وMDF همانطور که در قسمت لترون توضیح داده شد در ایران به نئوپان هایی که توسط لترون روکش میشوند اصطلاحا لترون گفته میشود. لذا در واقع تفاوت بین نئوپان وMDF میباشد چون هر دو صفحه توسط لترون روکش میشود .

بدنبال ورودMDF و لترون به صنعت چوب ، تحولی شگرف در این صنعت به وجود آمد که توانست صنعت چوب را از ورطه سنتی و محدودیتهای فراوان رهایی بخشیده و وارد دنیای صنعتی و مدرن ، همراه با کیفیت بالاتر ، گرداند.در اینجا به بیان مختصری از خصوصیات لترون وMDF در مقایسه با چوب طبیعی می پردازیم:

1. مصنوعات چوبی لاجرم رنگ آمیزی می شوند و هزینه ها و دشواریهایی را جهت محافظت سطح آنها می بایستی متحمل شد.درفرایند رنگ آمیزی نیز مواد شیمیایی بر بافت طبیعی چوب اثرات مخربی داشته و بعد از مدتی نیز رنگ قسمتهای مربوط به مفاصل و اتصالات به صورت لایه لایه خرد شده و یا بلند می شود.نور مستقیم خورشید نیز تاثیرات نامطلوبی بر سطوح چوبی خواهد داشت.در صورتی که لترون و ام دی اف نیازی به رنگ آمیزی نداشته و داری سطوح لعابی یا لامینت هستند که در برابر سایش ، برخورد و نور آفتاب و مقاومتر هستند

2.مصنوعات MDF و لترون به صورت اجزای قابل مونتاژ و قابل تفکیک ساخته می شوند و همین امر سهولت در جابجایی و محافظت آسانتر را در هنگام حمل ، پدید می آورد. در صورتی که در مصنوعات چوبی ، این امر با سادگی میسر نبوده و معایبی را به همراه دارد.

3.پروفیل های MDF و لترون در سطوح مختلفی از مقاطع ساخته شده و می تواند در هر مرحله از ساخت ، متناسب با نوع محصول تغییر کند. حال آنکه در فرآیند تغییر مقاطع چوب طبیعی و برشهای مقطعی ، سختیها و موانع بیشتری وجود دارد و مستلزم زمان و هزینه بیشتری است .

مزایای استفاده از MDF بجای نئوپان

MDF بدلیل ساختار یکنواخت همگنی که دارد به راحتی ابزار کاری شده و تهیه پروفیل و برش کاری براحتی و بدون اتلاف و خرابی امکان پذیر است. همچنین بواسطه داشتن سطح بسیار صاف و صیقلی قابلیت روکش کاری و رنگ شدن خوبی دارد. در برابر رطوبت، پوسیدگی و همچنین خوردگی توسط حشرات از جمله موریانه کاملا مقاوم است. طول عمر بیشتری داشته و در برابر تغییر شکل و خمیدگی و پیچش مقاوم بوده از خاصیت ضد صدا Acoustic برخودار است. ضمن اینکه MDFدر ضخامت پایین 2/5mmنیز قابل تولید
می باشد
.

از کاربردهایMDF نازک یا Thin MDF می توان استفاده در صفحات پشتی کابینت ها، پنل چهارچوب در، پارتیشن بندی و مصارف جدید در صنعت کفش سازی، قسمتهای داخلی وسایط نقلیه، اسباب بازیها، تیغه های فن های برقی و مدارهای برقی نام برد.

از کاربردهای MDF ضخیم یا Thick MDF علاوه بر ساخت اثاثیه و مبلمان، می توان استفاده در ساختمان سازی و ساخت ستونها و آرکهای داخل ساختمان نام برد. این نوع کاربرد بواسطه مقاومت MDF در برابر خمیدگی، پیچش و قدرت نگهداری پیچ، عملی است.

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید ورق لترون , فروشنده خط تولید ورق لترون , نصب و راه اندازی خط تولید ورق  لترون , خدمات پس از فروش, خط تولید ورق لترون , مشاوره در خط تولید ورق   لترون, سازنده خط تولید ورق   لترون , اجراکننده خط تولید ورق لترون, تعمیرات خط تولید ورق لترون, سرمایه گذاری خط تولید ورق   لترون ,آموزش در تولید,واردکننده و تامین کننده مواد اولیه صنایع چوب می باشد. شرکت تانیوز خط تولید ورق لترون را از کشورهای مانند آلمان ایتالیا چین وترکیه بصورت نو کارکرده وارد می کند.

خط تولید پارکت mdf

خط تولید پارکت

پارکت نامی است که ریشه در واژه فرانسوی پاریکتر دارد و به لحاظ قدمت تاریخی به اواسط تا اواخر دهه 1600 می رسد و ابتدا درکاخ ورسای فرانسه که توسط لویی شانزدهم در قرن هفدهم میلادی ساخته شد مورد استفاده قرار گرفت .

ابتدا در جهت پوشاندن کف در مقابل سرما استفاده می شد که نقش عایق برودتی ، حرارتی را در خانه ایفا می کرد.

اشکال پارکت در ابتدا شامل مربع مستطیل لوزی و سه گوش های مثلثی شکل بود . به علاوه اثاری از خورشید و ستارگان نیز در قطعات پارکت اولیه شده است .

تعریف کفپوش های لامینت :

پوشش کف ساختمان با لایه وریی تشکیل شده از یک یا چند ورق نازک از مواد فیبری آغشته شده به چسب های آمینو پلاستیک ترموست (ملامین ).

معمولا این اوراق ممکن است بصورت پرس شده هم باشند مانند (HPL-CPL- COMPACT) لایه رویی فوق یک مغزی اصلی که از اوراق فشرده چوبی می باشد چسبانده می شود که بیشتر از MDF- HDF و در مواقعی نئوپان است.

تکنولوژی تولید :

مواد تشکیل دهنده :

مواد تشکیل دهنده اصلی سه گروه زیر هستند:

 1. کاغذ تزئینی که شکل و نمای کفپوش را تعیین می کند و در اشکال و رنگ ها و طرح های مختلف با دامنه وسیعی از طراحی ها از جمله طرح چوب ها ی مختلف کاشی سنگ و طرح های گرافیکی و غیره تولید می شود.
 2. لایه مغزی که متشکل از اوراق فشرده چوبی می باشد. تخته های معمول برای این استفاده امروزه HDF وMDF می باشد. در گذشته از نئوپان نیز برای این کاربرد استفاده میشد که رفته رفته در حال کم شدن است و هنوز هم به مقدار بسیار محدود ادامه دارد.

نئوپان های مورد مصرف در این کالا باید از کیفیت خاصی برخودار باشند و قابلیت ماشین کاری داشته باشند . در لایه مزی به مقدار بسیار محدودی نیز در مواقعی مثل PVC نیز استفاده می شود.

لایه مغزی در واقع استخوان بندی کف پوش را تشکیل می دهد و تامین کننده مقاومت های مکانیکی کفپوش و حمل کننده لایه تزیینی آن است . این کاغذ را با چسب ملامین آغشته کرده و روی مغزی اصلی می چسبانند.در بعضی از تکنولوژیها یک لایه فویل اکسید آلومینیوم نیز در هنگام پرس کردن روکش تزئینی گذاشته می شود که باعث می شود کفپوش ضد سایش و خش شود. در تکنولوژهای مدرن تر ، هنگام آغشته سازی کاغذ تزئینی اکسید آلومینیوم را در مخلوط چسب ملایمنه مخلوط کرده و کاغذ را رد این مخلوط آغشته می کنند که در نهایت کاغذ ملامینه مخصوص کفپوش تولید می شود که در فرآیند پرس کردن روی تخته اصلی نیازی به فویل اکسید آلومینیوم ندارد.غیر از روکش های ملامینه که بیشترین استفاده را در این مورد دارند هنوز هم در مواردی از HPL به عنوان لایه کاغذ تزئینی در کفپوش ها استفاده می شود. لایه های مختلف دیگری نیز می توان بین تخته اصلی و لایه رویی گذاشت . مانند لایه عایق صدای قدم زدن. رطوبت نسبی MDF مورد استفاده برای این باید 6% و HDF 5% باشد . از نظر وزن مخصوص عدد معینی را نمی توان برای لایه نغزی تعیین کرد اما این عدد نبایداز560 kg/m3 کمتر باشد معمولا mdf های کفپوش دارای وزن مخصوص بالای 3700 kg/m3 هستند . البته دانسیته نهایی کفپوش هر چه بالاتر باشد از مقاومت ها و از خصوصیات مکانیکی و فیزیکی مناسبتری برخوردار خواهد بود. برای تولید این کفپوش ها بیشتر از MDF با دانسیته بالا و ضد آب و در ضخامت 6 میلی متر استفاده می شود.

3. لایه تثبیت کننده : لایه تثبیت کننده با بالانس کننده در زیر تخته اصلی قرار می گیرد و حالت تثبیت شده را به کفپوش می دهد و در واقع دو طرف تخته مغزی را بالانس می کند که تغییر شکل ندهد. این لایه از کاغذ آغشته شده تشکیل یافته است که معمولا کاغذی ارزان قیمت بدون رنگ یا تک رنگ می باشد.

رزومه شرکت تانیوز

شرکت تانیوز فعالیت خود را از سال 1380درراستای اهداف خود درزمینه ی تولید و واردات مواد اولیه صنایع چوب و با استفاده از دستگاه ها و ماشین الات روز اروپا وآسیا آغاز نمود.

این شرکت تاکنون توانسته با تکیه بر دانش فنی وسرمایه گذاری بلند مدت چندین محصولات با کیفیت تولید نماید که حاصل آن رضایتمندی نمایندگان عاملان فروش ومصرف کنندگان گرامی است.

اینک شرکت تانیوز علاوه بر واردات مواد اولیه صنایع چوب اقدام به طراحی ساخت ونصب ماشین آلات صنایع چوب ، نصب و راه اندازی کارخانجات صنایع چوب ، خدمات پس از فروش ، تعمیرات ، مشاوره ، مشارکت در تولید،آموزش در تولید مربوط به این صنعت نموده است.

کلیه قطعا ت اصلی این ماشین آلات اورجینال بوده واز معتبرترین شرکت ها ی اروپایی تهیه
می گردد و با دقـــت و نــــظارت فــــراوان تـــوسط کارشناسان ومــــهندسان ایـــن شرکــت مــونــتاژمــی گـردد.

کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت وده سال خدمات پس از فروش می باشد.

فروش ماشین آلات به صورت اقساط 3-2 ساله به فروش می رسد.

این شرکت تاکنون افتخار طراحی ساخت و راه اندازی بیش از20پروژه درشهر های مختلف ایران را داشته است.

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید پارکت خط تولیدپارکت, فروشنده خط تولیدپارکت, نصب و راه اندازیخط تولیدپارکت ,خدمات پس از فروش خط تولیدپارکت,خط تولید کف پوش لمینت mdf مشاوره در خط تولید خط تولیدپارکت, خط تولید کفپوش لمینت چوب پلاست , سازنده خط تولیدپارکت ,اجراکننده خط تولیدپارکت , تعمیرات خط تولیدپارکت یا خط تولید کفپوش لمینت mdf,سرمایه گذاری خط تولیدپارکت , واردکننده دستگاه پارکت , آموزش در تولید, تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم pvc شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم, pvc خط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم pvc, فروشنده خط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم,pvc نصب و راه اندازیخط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم pvc,خدمات پس از فروش خط تولید کف پوش های لمینت چوب پلاست و فوم pvc

ماشین آلات و خط تولید اکسترودر

اکسترودر و فرآیند اکستروژن چیست ؟

اکسترودر ماشینی است که به آمیزه لاستیکی و پلاستیکی نیرو وارد ساخته تا با فشار در انتهای دستگاه از میان یک قالب عبور نموده و محصولی نواری شکل با سطح خاص تولید نماید. ماشین های اکسترودر با کاربردهای متنوع بطور گسترده در صنعت لاستیک و پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرند.

در خط تولید ماشین های اکسترودر برای شکل دهی اولیه لاستیک و پلاستیک جهت عملیات بعدی و نیزجهت شکل دادن به محصولات نهایی مورد استفاده قرار می گیرند. کلیه این کاربردها باعث می شوند که نیازهای عملی هر کاربرد خاص در ماشین طراحی شود و طیف گسترده طرح های موجود ماشین های اکسترودر نیز منعکس کننده همین مطلب است .

محصولات اکسترودری:

 1. انواع شلنگ ها
 2. آج تایر
 3. سایدوال تایر
 4. درزگیرها
 5. پروفیل ها و نوارها
 6. سیمها و کابل ها
 7. و کلا تمام محصولاتی که بصورت پیوسته می باشند.

تقسیم بندی اکسترودر ها از نظر تغذیه:

اکسترودرهایی که از روی دمای مورد تغذیه انها که برای انجام عملیات ضروری می باشند تفکیک می شوند دو دسته اند:

اکـــسترودر تغذیه گـرم

اکــسترودر تغذیه سرد

تفاوت عمده فیزیکی میان اکسترودرهای سرد و گرم در نسبت طول به پیچشان می باشد. برای ماشین های گرم که قسمت قابل ملاحظه ای انرژی جهت گرم کردن و پلاستیکی نمودن مخلوط لاستیک روی میل انجام شده عمل مارپیچ اکسترودر صرفا انتقال و اعمال فشار می باشد. این عمل باعث می شود که ماشین هاکوچک بوده و دارای طولهای مارپیچی بر حسب قطر آنهااز
d3 –d5 باشند.
اجزاء اکسترودر :

الف قیف تغذیه :محلی است که امیزه وارد اکسترودر می شود.

ب- پوسته یا بدنه اکسترودر:یک استوانه فلزی است که مارپیچ را احاطه می کند در داخل این استوانه حفره هایی تعبیه می شود تا با عبور آب سرد و گرم بتوانیم درجه حرارت اکسترودر را کنترل کنیم . اگر درجه حرارت آمیزه کنترل نشود آمیزه داغ می شود که باعث می شود محصول خروجی به صورت برشته یا سوخته دار خارج شود.

ج- مارپیچ :در یک اکسترودر با تغذیه سرد همچنان که از نامش پیداست آمیزه لاستیکی در درجه حرارت محیط تغذیه می شود . خوراک ممکن است بصورت نوار یا دانه باشد مارپیچ باید به مقدار کافی انرژی مکانیکی را انتقال دهد تا هم آمیزه نرم شده و هم با فشار عقب برنده مقابله نماید.

مارپیچ یک اکسترودر ساده دارای سه قسمت می باشد:

 1. قسمت تغذیه مواد را از قیف تغذیه انتقال می دهد.
 2. قسمت انتقالی یا سنجش مواد را حرارت داده مخلوط می نماید.
 3. قسمت فشرده شدن قسمت فشرده سازی یکنواخت کننده است و فشار لازم برای راندن مواد از درون دای ایجاد می گردد.

سرعت ایده ال در اکسترودرهای مارپیچی:

حد سرعتی است که بتواند لاستیک را از تغذیه دریافت و از جمع شدن آن در قیف تغذیه جلوگیری کند.

د- هد (کلگی ): هدف از بکار بردن هد متعادل ساختن و یکنواخت نمودن فشار و انتقال آمیزه به سمت قالب است .

شکل دهی هد باید طوری طراحی شود تا بتواند نیازهای زیر را تامین کند:

 1. تامین حداکثر محصول خروجی بدون هیچ مشکل و بی نظمی
 2. جبران تغییرشکل ناشی از خواص بازگشت الاستیک آمیزه
 3. حذف نواحی ساکن و ایستا که احتمالا در مسیر آمیزه ایجاد می شود.

ر- قالب ( دای ):

قالب جسمی است که بر روی کلگی (هد) قرار میگیرد و باعث می شود آمیزه هنگام خروج شکل مورد نظر ما را به خود بگیرد. بطور کلی طراحی دای نیاز به مهارت و تجربه فراوان دارد.

رزومه شرکت تانیوز

شرکت تانیوز فعالیت خود را از سال 1380درراستای اهداف خود درزمینه ی واردات و تولید مواد اولیه صنایع چوب و با استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات روز اروپا و آسیا آغاز نمود.

این شرکت تاکنون توانسته با تکیه بر دانش فنی وسرمایه گذاری بلند مدت چندین محصولات با کیفیت تولید نماید که حاصل آن رضایتمندی نمایندگان عاملان فروش ومصرف کنندگان گرامی است.

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولیداکسترودر , فروشنده خط تولیداکسترودر , نصب و راه اندازی خط تولید اکسترودر, خدمات پس از خط تولید اکسترودر, مشاوره در خط تولید اکسترودر, سازنده خط تولید اکسترودر, اجراکننده خط تولید اکسترودر, تعمیرات خط تولید اکسترودر, سرمایه گذاری در ماشین های اکسترودر,آموزش در تولید, آموزش فرایند اکستروژن, دستگاه اکسترودر, واردکننده و تامین کننده مواد اولیه صنایع چوب می باشد. شرکت تانیوز ماشین های اکسترودر را از کشورهای مانند آلمان ایتالیا چین وترکیه بـــــــصــــورت نـــــو کارکرده وارد می کند.طرح توجیهی تولید نئوپان از ضایعات درخت خرما

خط تولید نئوپان از شاخ و برگ و ضایعات درخت خرما

با توجه به ازیاد نخلستان ها در شهرستان های جنوبی ایران از جمله شهرستان بم ضایعات حاصله از درخت خرما چند سالی بود که به مشکل زیست محیطی منطقه مبدل شده بود و برای رهایی از این مساله چاره اندیشی خاصی هم صورت نگرفت .

در حالیکه شاخ و برگ و ضایعات درخت خرما به خودی خود یک نعمت خدادادی و یک ثروت طبیعی برای منطقه محسوب می شود که عدم بهره برداری صحیح آن را به یک مشکل زیست محیطی تبدیل می کرد . با استفاده از ضایعات درخت نخل می توان خط تولید نئوپان را راه اندازی کرد .

از طرفی تعداد زیادی از بومیان منطقه به صورت غیر مستقیم صاحب شغل شده و روزانه مقدار زیادی از ضایعات و سر شاخه های درختان خرما را از نخلستان ها جمع اوری کرده به کارخانه منتقل می کنند که در گردش اقتصاد خانواده های آنها بسیار موثر است . ضمن آنکه دیگر ضایعات نخل سطح نخلستان ها و منطقه را آلوده نمی سازد.

کارآفرینان  می توانند با استفاده از منابع و ثروت های طبیعی برای خود و دیگران درآمد زایی و ایجاد اشتغال کنند.

رزومه شرکت تانیوز

شرکت تانیوز فعالیت خود را از سال 1380درراستای اهداف خود درزمینه ی واردات و تولید مواد اولیه صنایع چوب و با استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات روز اروپاوآسیا آغاز نمود.

این شرکت تاکنون توانسته با تکیه بر دانش فنی وسرمایه گذاری بلند مدت چندین محصولات با کیفیت تولید نماید که حاصل آن رضایتمندی نمایندگان عاملان فروش ومصرف کنندگان گرامی است.

اینک شرکت تانیوز علاوه بر واردات مواد اولیه صنایع چوب اقدام به طراحی ساخت ونصب ماشین آلات نئوپان, نصب و راه اندازی کارخانجات صنایع چوب ,خدمات پس از فروش خط تولید نئوپان، تعمیرات خط تولید نئوپان ، مشاوره خط تولید نئوپان ، مشارکت در تولیدنئوپان،آموزش در تولید نئوپان , سرمایه گذاری در خط تولید نئوپان ,تامین سرمایه در خط تولید نئوپان نموده است.

کلیه قطعا ت اصلی این ماشین آلات اورجینال بوده واز معتبرترین شرکت ها ی اروپایی  و با دقـــت و نــــظارت فــــراوان تـــوسط کارشناسان ومــــهندسان ایـــن شرکــت مونتاژمی گردد.

کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت وده سال خدمات پس از فروش می باشد.

درب HDF خام

اچ دی اف (HDF)

اچ دی اف (HDF) مخفف واژه HIGH DENSITY FIBERBORD است که جزء فرآورده های چوبی می شود .

اچ دی اف (HDF) نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می شود . چگالی اچ دی اف (HDF) بالای 800KG/M3می با شد.

درب های اچ دی اف (HDF) برای چه فضاهایی مناسب است ؟

در صورتی که برای تولید درب اچ دی اف (HDF) از ورق های اچ دی اف (HDF) با ضخامت 3 میلی متر استفاده شود . با توجه به این که نمی تواند فاکتورهای موثر در انتخاب درب ورودی واحد مسکونی را برآوردسازد فقط استفاده ازاین گونه درب های اچ دی اف (HDF)برای درب اتاق خواب و درب های توالت و حمام توصیه می شود

اما ورق های اچ دی اف (HDF) با ضخامت 6 میلی متر و بیشتر را با توجه به ضخامت و فشردگی فیبر اچ دی اف (HDF) می توان برای تولید درب های ورودی آپارتمان نیز مورد استفاده قرار داد .

درب ورودی آپارتمان

اولین عنصری که قبل از رسیدن به فضای داخلی آپارتمان بیننده با آن روبرو می شود درب ورودی آپارتمان است . بنابراین یک درب زیبا یکی از نشانه های آپارتمان های مدرن است .

اما علاوه بر زیبایی فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرند.

این فاکتور ها بر گرفته از انتظاراتی است که ما از نصب یک درب خواهیم داشت و جزء وظایف یک درب ورودی می باشد.

 1. در ب وردی از نوع اچ دی اف (HDF) باید عایق صوتی و حرارتی و حرارتی باشد.
 2. در ب وردی از نوع اچ دی اف (HDF) باید ضد احتراق باشد.
 3. در ب وردی از نوع اچ دی اف (HDF) باید شکل مناسب داشته باشد.
 4. در ب وردی از نوع اچ دی اف (HDF) باید وزن مناسب داشته باشد.
 5. در ب وردی از نوع اچ دی اف (HDF) باید استحکام بالایی داشته باشد.
 6. در ب وردی از نوع اچ دی اف (HDF) باید ضد سرقت باشد.

رزومه شرکت تانیوز

شرکت تانیوز فعالیت خود را از سال 1380درراستای اهداف خود درزمینه ی تولید مواد اولیه صنایع چوب و با استفاده از دستگاه ها و ماشین الات روز اروپاواسیا اغاز نمود.

این شرکت تاکنون توانسته با تکیه بر دانش فنی وسرمایه گذاری بلند مدت چندین محصولات با کیفیت تولید نماید که حاصل ان رضایتمندی نمایندگان عاملان فروش ومصرف کنندگان گرامی است.

اینک شرکت تانیوز علاوه بر واردات مواد اولیه صنایع چوب اقدام به طراحی ساخت ونصب ماشین الات ، نصب و راه اندازی کارخانجات صنایع چوب ، خدمات پس از فروش ، تعمیرات ، مشاوره ، مشارکت در تولید ،آموزش در تولید مربوط به این صنعت نموده است.

کلیه قطعا ت اصلی این ماشین الات اورجینال بوده واز معتبرترین شرکت ها ی اروپایی تهیه می گردد.
وبا دقـــت و نــــظارت فــــراوان تـــوسط کارشناسان ومــــهندسان ایـــن شرکــت مــونــتاژمــی گـردد.

کلیه ماشین الات این شرکت دارای یک سال ضمانت وده سال خدمات پس از فروش میباشد.

این شرکت تا کنون افتخار طراحی ساخت وراه اندازی بیش از50پروژه درشهر های مختلف ایران داشته است.خط تولید آغشته سازی ملامینه

خط تولید آغشته سازی ملامینه
تمایل بشر به طبیعت و استفاده از چوب و مصنوعات چوبی در زندگی روزمره از گذشته تا به امروز و محدودیت منابع چوبی طبیعی بدلیل مدت زمان طولانی جایگزینی منجر به این گردید که انواع طرح های چوب مثل راش ، گردو، افرا و.....بصورت مصنوعی تهیه شده و صنایع جدیدی تحت عنوان چاپ کاغذهای دکوراتیو و بدنبال آن آغشته سازی کاغذها و در نهایت پرس کاغذها بوجود آیند. کاغذ در نتیجه منعطف شدن و شکل پذیری الیاف سلولز بدست می آید که وابسته به تراکم و بافت سلولز می باشد. کاغذها با درصد نفوذ متفاوت تولید می شوند و هر چه سلولز متراکم تر و بافت یکسانی داشته باشد ، کاغذی با خواص بهتر را شاهد خواهیم بود . انواع کاغذهای مصرفی در آغشته سازی به صورت ذیل دسته بندی میگردند:

1. ساده با بدون طرح مثل سفید آبی قرمز و.....

2. طرحدار یا چاپ شده

3. کرافت

خطوط آغشته سازی نیز به 2 بخش تقسیم می گردد:

1. خط تولید آغشته سازی یک مرحله ای : کاغذ فقط با رزین ملامین فرمالدیید و یا در مواردی اندک از ترکیب درصدی اوره فرمالدیید با ملامین فرمالدیید در یک تشت رزین و یک مرحله آغشته می شود . قیمت تمام شده ان بدلیل مصرف چسب ملامین فرمالدیید بالا است ولی کیفیت پس از پرس بالایی را در دارد که برای تخته چوب مناسب می باشد . ظرفیت تولید در این سیستم محدود می باشد لذا از نظر تولید کنندگان بسیار هزینه بر تشخیص داده می شود

2. خط تولید آغشته سازی دو مرحله ای : در این سیسنم کاغذ با رزین اوره فرمالدیید و در مواردی اندک از ترکیب درصدی ملامین فرمالدیید با اوره فرمالدیید در تشت اول در مرحله نخست آغشته سازی و سپس در مرحله دوم لایه ای از فقط ملامین فرمالدیید بر روی کاغذ بوجود می آید. این سیستم قیمت تمام شده کمتری دارد و بدلیل مصرف کم از ملامین فرمالدیید می باشد و چون قیمت ملامین فرمالدیید از اوره فرمالدیید بالاتر است لذا کاهش هزینه برای صنایع تولید کننده کاغذ دکوراتیو گزینه بهتری است . نیز ظرفیت تولید این واحد بالاتر از سیستم یک مرحله ای می باشد.

آغشته سازی کاغذ دکوراتیو به ترتیب ذیل انجام می گردد:

1. مرحله قرار دادن کاغذ خام

2. تشت رزین اوره فرمالدیید

3.خشک کننده ها

4. سیستم خنک کننده

5. برش

6. سیستم جمع آوری

مواد افزودنی در فرآیند آغشته سازی و نقش آنها

1. کاتالیزور یا سخت کننده

2. عامل نفوذ

3. عامل نرم کننده

4. ضد چسبندگی

5. ضد حباب

6. ضد پودر

7. یکنواخت کننده سطح

8. جداکننده ها

9. براق کننده

افزودنی ها ممکن است بصورت ترکیب چند عامل یا مجزا در پروسه تولید استفاده شوند . در خاتمه باید گفت بهترین کاغذ روکش ملامینه از نوع ملامین فرمالدیید و بصورت تک مرحله با افزودنیهای ذکر شده می باشد.

شرکت تانیوز وارد کننده خط تولید آغشته سازی ملامینه فروشنده خط تولید آغشته سازی ملامینه نصب و راه اندازی خط تولید آغشته سازی ملامینه و همچنینتعمیرات خط تولید آغشته سازی ملامینه - خدمات پس از فروش خط تولید آغشته سازی ملامینه و خطوط صنعتیآغشته سازی ملامینه می باشد. شرکت تانیوز خط تولید آغشته سازی ملامینه را از کشورهای مانندآلمان ایتالیا- چین بصورت نو و کارکرده وارد می کند. شرکت تانیوزفروش خط تولید آغشته سازی


خط تولید چوب فرآوری شده

ترمو چوب یا چوب فرآوری شده

 

تاریخچه پیدایش ترمو وود در صنعت چوب

چوب یکی از اولین موادی است که بطور طبیعی و فراوان در دسترس بشر قرار داشته است .

از این رو تاریخ استفاده از آن به زمان های خیلی دور می رسد . با آنکه انسان اولیه پناهگاه زندگی خود را از غارنشینی آغاز کرد ولی از چوب بیش از سایر موارد استفاده نمود.

قرن هاست که ثابت گردیده است سوزاندن سطح چوب در آتش آن را برای استفاده در فضای بیرونی مقاوم تر می کند اولین بار این تیمار حرارتی چوب در دهه 1930 بطور علمی مورد مطالعه قرار گرفت ، عمیق ترین و جامع ترین کار پژوهشی را انجمن ترمووود فلاند به اجرا در اورد . ترمووود با استفاده از روشی که توسط انجمن ترمووود فلاند پدید آمده تولید می گردد. فرآیند تیمار حرارتی ترمووود در مقیاس صنعتی را انجمن ترموود به اعضای انجمن ترمووود فلاند اعطاشده است.

فرایند ترمو چوب ( چوب فرآوری شده ) چیست ؟

بطور مختصر می توان گفت در فرایند ترمووود (تولید جوب فرآوری شده ) چوب را ضمن اینکه با بخار محافظت می کنند تا 180 الی 215 درجه سانتی گراد حرارت می دهند ، بخار علاوه بر نقش حفاظتی ، بر تغییرات شیمیایی حاصله بر جوب تاثیر می گذارد ، در نتیجه این روش( تیمار حرارتی یا همان ترمووود یا تولید چوب فرآوری شده محصولی با نام ترمو چوب یا چوب فرآوری شده که بسیار سازگار با محیط زیست می باشد حاصل می گردد. در فرآیند ترمو ، رنگ چوب تیره شده و در شرایط متغییر رطوبتی متعادل تر از چوب معمولی می گردد و خاصیت عایق حرارتی آن نیز افزایش می یابد . هم چنین در تیمار حرارتی ترمووود یا تولید چوب فرآتوری شده چوب در مقابل پوسیدگی مقاوم می گردد و میزان تغییر ابعاد در آن به حداقل می رسد.

درباره فرآیند ترمووود یا تولید چوب فرآوری شده :

در پروسه تیمار اصلاح حرارتی ، چوب با حرارت 180 تا 215 درجه سانتی گراد همراه با بخار آب و گردش هوا تا رسیدن مغز چوب به حرارت مورد نظر در کوره باقی می ماند.

فاز 1: افزایش دما و خشک کردن در دمای بالا :

در فرآیند ترمووود دمای چوب با استفاده از گرما و بخار آب با سرعت به حدود 100 درجه سانتی گراد رسانده می شود. سپس رفته رفته دما را تا 130 درجه سانتی گراد افزایش داده و از بخار آتب برای جلوگیری از ترک برداشن چوب در طول فرآیند بهره گیری می شود. همچنین بخار اب مانع فعل و انفعالات شیمیایی درون چوب می گردد. رطوبت داخل چوب در این مرحله به حدود صفر می رسد.

فاز 2 : تغییرات حرارتی :

در این مرحله دمای چوب تا حدود 180 الی 2150درجه سانتی گراد افزایش می یابد . میزان افزایش بستگی به نوع رده بندی ترمو داشته و بعد از رسیدن به دمای مورد نظر چند ساعت در این دما نگه داشته می شود. بخار آتب در این مرحله مانع از آتش گرفتن چوب می شود .

فاز 3 : رطوبت دهی :

در این مرحله با روش باران استوایی و پاشیدن آب بر روی چوب ها دمای آنها کاهش داده و سبب رسیدن چوب به رطوبت مورد نظر و حصول به ویژگی تعادل رطوبتی می گردد، که نتیجه آن داشتن چوبی با رطوبتی معادل %6-4% می باشد.

در فرآیند ترمووود همچین به جهت استفاده از حرارتبالا همه سلولزها ( زنجیره های قندی ) شکسته و تجزیه می گردند ف بنابراین محصول نهایی کاملا طبیعی و عاری از مواد شیمیایی است . همچنین به علت خروج مواد غذایی از چوب ، تمایل حشرات چوب خوار به این نوع چوب ها به شدت کاهش می یابد.

برخی از ویژگی های ترمووود یا چوب ترمو یا چوب فرآوری شده :

دوام بالا و ثبات ابعاد:

پس از تیمار حرارتی فرآیند ترمو در صد رطوبت کاهش یافته و جوب دارای ویژگی به نام تعادل رطوبتی می گردد که در نتیجه جذب رطوبت و تبادل حرارت چوب و محیط اطراف در آن به شکل قابل توجهی کاهش می یابد که این امر تاثیر خاصی در ثبات ابعاد ، کاهش ترک خوردگی و افزایش قابل ملاحظه خواص عایق بودن الوارهای چوب ترمو ( ترمووود یا چوب فرآوری شده ) ایجاد می گردد.

مقاوم در برابر پوسیدگی و حمله حشرات :

به دلیل شکستن و تجزیه همه سلولزها در چوب ترمو یا چوب فرآوری شده با کیفیت عالی ، این محصولات منبع مغذی برای حشرات و قارچ های مولد پوسیدگی چوب نخواهند بود .

فاقد خلوص و یکنواختی :

هنگامی که اوار های چوبی تحت عمل آوری ترمو می گیرند، رزین و مواد مضر آن مانند فرمالدهید ها حذف می گردند ، باکتری ها کشته می شوند و سبب تولید ماده خالص و استریل برای کاربردهای مختلف بیرونی و داخلی می گردند با ایجاد رنگی یکنواخت در سراسر الوار چوب زیبایی خاصی به آن نیز می بخشد .

خواص کلیدی:

1. مقاومت بالا و طولانی در برابر سایش و شرایط جوی مختلف

2. نصب آسان و سریع

3. قابلیت نصب و جداسازی آسان و مکرر جهت نظافت یا انتقال به مکانی دیگر.

4. قابلیت برش هلالی جهت محل های قوس دار

5. شستشو و نگهداری آسان

موارد استفاده از ترمو چوب یا چوب فرآوری شده :

1. نمای بیرونی ساختمان نما چوب

2. کفپوش فضای باز و داخلی

3. انواع دکوراسیون داخلی

4. انواع مبلمان فضای باز

5. آلاچیق و پرگولا

6. سایبان و موور

7. بام باغ ( روف گاردن)

8. درب و پنجره و زیر سقف

9. سونا و استخر

10. دست انداز نرده

11. کف پله

12. گلدان

13. قرنیز

شرکت تانیوز با سابقه طولانی در امر واردات و فروش ماشین آلات صنایع چوب از جمله ماشین آلات چوب فرآوری شده یا ترموود  آمادگی خدمت رسانی به تمامی همکاران در صنعت چوب را اعلام می دارد.

ورق روکش HPL

ورق روکش HPL

فرمیکا با نام اختصاری HIGH PRESSUS LAMINATE:HPL می باشد.

HPL (اچ پی ال) ورقه ای است مرکب از چندین لایه ساخته شده از الیاف آغشته به رزین های عمل کننده در گرما که تحت تاثیر حرارت و فشار 5 مگا پاسکال به هم چسبیده باشد. در ساخت ورق های فرمیکا یا همان HPL(اچ پی ال) از کاغذ کرافت ، کاغذ دکوراتیو ، رزین فنلیک ، و رزین ملامین استفاده می شود.

خصوصیات روکش HPL:

 1. مقاومت های رطوبتی HPL
  در برابر آب و بخار ، ترک خوردگی و ورقه ورقه شدن مقاوم می باشد . جذب رطوبت
  HPL در حالت غوطه وری در آب کمتر از 6% و افزایش ضخامت ناشی از جذب آب HPLکمتر از 10% می باشد.

 2. 2.مقاومت حرارتی HPL

HPL در برابر آب و بخار ، ترک خوردگی و ورقه شدن مقاوم می باشد . جذب رطوبت HPL در حالت غوطه وری در آب کمتر از 6% و افزایش ضخامت آب HPL کمتر از 10% می باشد .

 

 

 

رزومه شرکت تانیوز

 

شرکت تانیوزوارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات وکـــارخــانجــــــات

صــنایع چـوب فعالیت خود را از سال 1380درراستای اهداف خود درزمینه ی تولید مواد اولیه

صنایع چوب و بــا استــفاده از دستـــگاه ها و ماشیـــن آلــات روز اروپا و آسیـــا آغــــاز نمــــود.

 

این شرکت تاکنون توانسته با تکیه بر دانش فنی وسرمایه گذاری بلـــند مـــدت محصـــولـــات

بـــا کیفیت تولید نماید که حاصل آن رضایتمندی نمایندگان عاملان فروش ومصرف کننــدگــان

گـــرامـــــی اســـــت.

 

اینک شرکــت تــــــــانیوز علاوه بر تولید مواد اولیه صنــایع چوب اقـــدام بـــه طــراحــی


ســـــاخــت و نـصــب مـــاشــین آلــات مـــربـوط بــه ایــن صنــعـت نــمـــــــوده اســـــــت.

کـلـیـــه مـــاشــیـن آلـات ایـن شــرکـت دارای

 

یـک سال ضــمـانـت وده سـال خدمــات پـس از فـروش میباشد.

خط تولید چوب پلاست

فن آوری تولید چوب پلاستیک wood plastic

چند سازه یا مواد مرکب چوب پلاستیک موادی هستند که از طریق اختلاط انواع پلیمرهای ترمو پلاستیک به عنوان ماتریس با الیاف چوب و یا دیگر مواد سلولزی به عنوان فاز تقویت کننده ساخته می شود که دارای ظاهری زیبا شبیه به چوب بوده و در کاربردها اغلب به جای چوب استفاده می شود.

کارایی بالای خانواده محصولات چوب پلاستیک از جمله در مصارفی چون کفپوش سازی، حصارکشی، و مصلرف بیرونی ، ساخت قطعات خودرو و... و همچنین خصوصیاتی مشابه ویژگی مثبت چوب از قبیل میخ و پیچ خوری ، چسب پذیری ، اره و رنده شدن است . با دز نظر گرفتن ویژگی های فوق در این چند سازه و نیز محدودیت جنگلها ، کمبود چوب و به تبع آن حجم بالای واردات چوب آلات و الوار در کشور ما، لزوم توجه جدی و پرداختن به این فرآورده ها بیش از پیش هویدا می گردد. زیرا که چند سازه WPC در بسیاری از موارد می تواند جایگزین مناسبی برای چوب باشد و نیز از ذیگر سو ارزان و فراوان بودن مواد اولیه و نیز امکان استفاده از مواد بازیافتی همچون باگاس ساقه گندم و برنج و انواع ترکیبات پلاستیک ضایعاتی موجب برتری ان نسبت به مواد و مصالح سنتی گردیده است که در تولید مواد مرکب الیاف پلیمرهای ترموپلاستیک استفاده از الیاف یا پرکننده های طبیعی هر روز بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد.

روش های متداول تولید چند سازه چوب پلاستیک :

برای تولید فراورده های مرکب چوب پلاستیک روش های بسیاری وجود دارد که مهمترین روش های تولید عبارتند از :

1. اکستروژن

2. قالبگیری صفحه ای

3. قالب گیری تزریقی

4. قالبگیری فشاری

5.پالتروژن

به دلیل عمومیت بیشتر روش اکسترود کردن نسبت به سایر روش ها به صورت اجمالی مورد اشاره قرار خواهند گرفت.

ا کستروژن :

اکستروژن متداولترین روش شکل دهی این کامپوزیت ها است. قابلیت تولید پیوسته ، انبوه و اتوماتیک از مزایای این روش به شمار می روند. در بین ماشین آلات اکستروژن ، اکسترودرها ی دو پیچه همسوگرد و اکسترودرهای دو پیچه ناهمسوگرد می تواند به سه صورت مواد اولیه مجزا ، مواد اولیه پیش اختلاط شده و یا گرانول صورت گیرد در این ماشین ذوب مواد در اثر انتقال حرارت از بدنه و برش ایجاد شده در اثر حرکت پیچ صورت می گیرد. تولیدات این اکسترودرها می تواند به صورت مستقیم به شکل پروفیل های اکسترودر شده مورد مصرف قرار گیرد و یا با استفاده از دستگاه گرانول ساز به صورت دانه های گرانول در آمده و در مسیر فرآیند ها مثل تزریق و یا قالبگیری حرارتی مصرف شود.

انواع اکسترودر :

اکسترودرهای تک پیچه : اکسترودر تک پیچه به فراوانی در فرآیند ترموپلاستیک ها استفاده می شود این اکسترودرها از سه ناحیه تغذیه ، تراکم ، فشردگی و اندازه گیری و سنجش تشکیل شده اند از معایب این به اختلاط ضعیف مواد زمان اقامت گسترده و دبی پایین آنها می توان اشاره کرد.

اکسترودر دو پیچه همسو گرد :

جهت اختلاط عموما از اکسترودر های دو پیچه استفاده می شود و نوع همسو گرد آن اختلاط بهتری ایجاد می کند .

اکسترودر دو پیچه نا همسو گرد موازی :

اکسترودر دو پیچه نا همسو گرد موازی در تولید پروفیل های در و پنجره PVC به کار می روند .

ا کسترودر دو پیچه نا همسو گرد مخروطی :

سیستم اکسترودر دو پیچه نا همسو گرد مخروطی دارای اقامت کوتاه و توزیع اقامت باریک است که سبب کنترل دمایی خوب و به حداقل رسیدن تخریب حرارتی می گردد.

اکسترودر CONEX:

اکسترودر CONEX از دو وتور روتور چرخنده مخروطی تشکیل شده اند . در اکسترودر CONEX امکان استفاده از مواد ارزان قیمت برای قسمت های داخلی پروفیل و مواد خام با گیفیت را در سطح خارجی فراهم می سازدو محصول نهایی اکستروژن پروفیل و ورق خواهد بود.

نتیجه گیری:

با توجه به این که امروزه در مقیاس جهانی یکی از مهمترین بازارهای مواد ساختمانی در محصولاتی نظیر مصالح نرده کشی و حصارکشی در اختیار فرآورده های چوب پلاستیک است تولید کنندگان ماشین آلات فرآوری چوب پلاستیک نیز بطور مستمر در تلاش هستند تا کیفیت و سطح فن آوری ماشین آلات خود را ارتقاء دهند و از سوی دیگر قیمت تمام شده محصول را کمتر و کمتر کنند . لذا برای تولید کنندگان چوب پلاستیک و صاحبان این صنایع در کشور لازم است که در انتخاب نوع فرایند و ماشین آلات مربوطه با مطالعه و بررسی کافی اقدام به خرید نمایند.

خط تولید mdf خام

خط تولید MDF

برای ساخت و تولید MDF نیازمند الیاف خشک چوب هستیم . این الیاف با استفاده از دستگاههای ریفاینرهای معمولی تحت فشار اتمسفریک بخار آب تولید می گردند . این تجهیزات توانایی استفاده از انواع خرده چوب ، انواع ضایعات ان را خواهند داشت بطوریکه پس از قطع زنی و اندازه بری چوب آلات گرد و با ضایعات و در صورت نیاز پوست گیری چوب کاملا خرد شده و جهت طبقه بندی به قسمت الک ها روانه می شوند و مواردی که در اندازههای از پیش تعیین شده رسیده باشند به سیلوها هدایت شده و سپس تحت عملیات پخت و بخار زنی قرار گرفته تا آماده روانه شدن به دستگاه ریفاینر شوند. آنگاه چسب زنی صورت گرفته به قسمت خنکاری هدایت می شود. ضمنا یاد آوری می شود در قسمت الک ها خرده چوب ها می توانند بازیافت مجدد شده و در مسیر فرآیند قرار گرفته و مواردی که قابلاستفاده نمی باشند بعنوان ضایعات جمع آوری و به سایر مصارف رسانیده می شود.

یکی از موارد قابل ذکر در این مرحله یارد چوب می باشد بعبارت دیگر عملیات تولید خمیر تخته فیبر نیازمند تغذیه پیوسته یکنواخت و همگن می باشد زیرا در غیر این صورت در کیفیت تولید تغییرات زیادی رخ داده و کیفیت محصول نهایی را تحت الشعاع قرار می دهد. برای دستیابی به تغذیه پیوسته چوب بطور یکنواخت و همگن می بایست از خرده چوب استفاده نمود . از طرف دیگر به منظور حصول اطمینان از تغذیه مداوم با سرعت ثابت لازم است که مواد اولیه مورد نیاز جهت مصرف حداقل چندین ماهه ذخیره سازی گردد. لذا به منظور تشریح کلیه مراحل و ذکر شرایط عملیاتی ذیل اضافه می شود .

نقش خرد کن ها در خط تولید MDF

در خط تولید MDF در جهت سرعت بخشیدن به تغذیه ماده اولیه اصلی بصورت همگن لازم است چوب بشکل خرده چوب هایی به ابعاد ثابت تبدیل شده تا آماده روانه شدن سهل تر به قسمت پخت جهت تولید الیاف گردند. ابعاد خرده جوب ها معمولا بین 23-16 میلیمتر در جهت الیاف یا درازا ، حدودا 19 میلیمتر در پهنا و 5-2 میلیمتر در ضخامت می باشند .

نکته قابل توجه در این مرحله ف همواره کنترل طول، عرض و ضخامتیکنواخت خرده چوب ها می باشد که می بایست مد نظر قرار گیرد . متداولترین نوع دستگاه خردکن چوب ، خردکن نوع دیسکی بوده که مجهز به تیغ های خردکن در سطح عمودی در حال چرخش می باشد. در این حالت چوب با زاویه حدود 5/37 درجه به تیغه ها نزدیک می شود و بر اثر وارد نمودن ضربه بر چوب انرا به قطعات کوچکتر تقسیم می نماید . با توجه به اندازه های دیسک ف تعداد تیغه های خردکن تعبیه می شود . (16-4عدد) .

شستشوی خرده چوب ها در خط تولید MDF خام :

در خط تولید MDF به منظور نگهداری و افزایش طول عمر آسیاب های دیسکی ، لازم است کلیه نا خالصی های همراه خرده چوب ها به طریق لازم جداسازی گردد. این ناخالصی ها که شامل ذرات شن و سنگریزه ذرات فلزی احتمالی خواهد بود که می توان قبل از انتقال خرده چوب ها به سیستم بخارزنی توسط آب شستشو داده و آنان را جدا نمود. سپس آب را به همراه ناخالص ها که به حوضچه های مخصوص جهت ته نشین شدن منتقل می گردد یادآوری می شود که آب مورد نیاز سیستم کاملا بازیافت می شود .

الک کردن و طبقه بندی خرده چوب ها در خط تولید MDF:

در خط تولید MDF خام به منظور کاهش درجه ناهمگن و تهیه خرده چوب های یکنواخت لازم است با استفاده از سیستم الک کردن ، خرده چوب های هم اندازه مشخص شه که جهت هدایت به قسمت پخت و تولید الیاف آماده می شوند. در این قسمت می توان خرده چوب ها را به انواع بزرگتر از حد مورد نیاز حد معمول و کوچکتر از حد معمول تقسیم نمود . متداولترین الک قابل استفاده از نوع ویبره با ارتعاشی مجهز به صفحات مشبک می باشد.

ذخیره سازی سیلوها در خط تولید MDF:

خرد چوب ها های در اندازه قابل قبول به سیلوهای عمودی با سطح مقطع دایره ای که می تواند فلزی یا بتئنی باشد منتقل می گردند که حجم آنان متناسب با ظرفیت خط تولید خمیر هماهنگ می باشد.

تبدیل خرده چوب به الیاف در خط تولیدMDF:

تبدیل خرده چوب ها به الیاف در خط تولید MDF، مهمترین هدف بوده که در این قسمت صورت می پذیرد . در این بخش تجهیزات محفظه گرم کردن یا بخار زنی ، آسیاب دیسکی و تجهیزات تغذیه و تخلیه بکار رفته می شود و به شکلی طراحی گردیده اند تا بتوانند درجه حرارت در منطقه جداسازی الیاف را به بیش از 150 درجه سانتی گراد رسانیده تا در مصرف انرژی صرفه جویی لازم بعمل آورند . به عبارتت دیگر می توان چنین بیان نمود که اعمال فشار زیاد به خرده چوب عملیات فشرده سازی را تکمیل می نماید تا قادر به جلوگیری از نشست بخار از محفظه بخار زنی گردد. در این محفظه خرده چوب ها تحت بخار آب اشباع شده با فشار بالا (12-7بار) و درجه حرارت حدود 180-150 درجه سانتی گراد پخته شده تا لیگنین آنان کاملا نرم شود . سپس در قسمت انتهای سیکل بخار زنی خرده چوب ها به کمک یک مارپیچ حلزونی به مرکز دستگاه جداکننده الیاف منتقل می شود که در این آسیاب دو دیسک که یکی ثابت در بدنه دستگاه نصب شده و دیگری بر روی شافت اصلی موتور قرار گرفته فعالیت می نمایند و متناسب با تعبیه فولادی شیاردار بر روی دیسکها، کیفیت محصول نهایی تاثیر پذیر خواهد بود.

سپس الیاف تولید شده با کیفیت مطلوب از طریق شیر تخلیه به خارج از دستگاه منتقل شده و به قسمت سیلکون راه می یابند که در این قسمت بر اثر قرار گرفتن در فشار اتمسفریک ، بخار آب از الیاف جداشده و به پایین سیلکون تخلیه می گردند.

چسب زنی در خط تولید MDF :

به منظور افزایش کیفیت محصول نهایی لازم است چسب مورد مصرف در مسیر انتقال الیاف از قسمت ریفاینرها به خشک کن ها به الیاف افزوده گردد تا ضمن قرار گرفتن کلیه الیاف ها در معرض چسب و پراکنده شدن چسب بر روی کلیه ها الیاف ها،الیاف با رطوبت بیشتری خشک شده تا انرژی کمتری مصرف گردد و در واقع ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی می توان انتظار داشت عملیات خشک کردن نیز آسانتر صورت پذیرد.

پارافین زنی در خط تولید MDF:

به منظور کم کردن قابلیت جذب آب تخته فیبر، لازم است مقداری پارافین به الیاف اضافه گردد که معمولا پارافین بصورت مذاب به خرده چوب های در حال حرکت ریفاینرها افزوده می شود تا بعدا مخلوط گردد.

خشک کردن الیاف در خط تولید MDF:

برای پرس کردن الیاف می بایست رطوبت از حد معمول کمتر بوده زیرا وجود رطوبت بالا منجر به تولید بخار آب و محبوس شدن آن گردیده و در اثر این فاکتور و پس از باز شدن پرس ، تخته فیبر از وسط باز خواهد شد. رطوبت الیاف تر ورودی به خشک کن ها در حدود ورودی به خشک کن ها در حدود 50% بوده اما رطوبت الیاف پی از این مرحله و هنگام ورود به دستگاه فرمینگ به حدود 12%-6% کاهش می یابد .

خط فرمینگ و پرس ها در خط تولید MDF:

در خط تولید MDF در بالای دستگاه فرمینگ ، کیک پیوسته ای از الیاف ذخیره گردیده است که با استفاده از جریان باد،الیاف به نحوی قرار می گیرند تا ذرات ریز در سطح خارجی و ذرات درشت تر در وسط فیبر سخت ، طبقه بندی گردند که این عملیات منجر به قرار گرفتن الیاف ریز در دو سطح خارجی تخته و بوجود آمدن سطح صاف یکنواخت محصول را حاصل می نماید تا در ادامه مسیر عملیات پرداخت سطح سهل تر گردد. کلیه عملکرد دستگاه با استفاده از سیستم کنترل اشعه گاما کنترل شده و در صورت هر گونه تغییری در دانسیته فرمان به واحد تنظیم الیاف منتقل شده و در اساس استاندارد لازم تغییرات صورت می پذیرد.

در ادامه به علت توتوزیع یکنواختی ضخامت کیک الیاف لازم است دهانه پرس باز شود که اصطلاحا نیاز به پیشپرس کاملا محسوس بوده و معمولا از پرس های تسمه ای پیوسته استفاده می شود تا ضخامت از حد مجاز تجاوز ننماید سپس جهت اندازه بری الیاف به قطعات بطول مورد نظر هدایت می شود که این عملیات در قسمت زیر اره بریده می شوند و قسمت بریده شده به کمک سیستم پنوماتیکی ادامه مسیر داده تا به ایستگاه وارد شده و بطور همزمان بداخل پرسانتقال می یابند که دستگاه STACKING انجام وظیفه می نماید معمولا سیکل پرس کوتاه بوده و درجه حرارت به حدود 400 درجه فارنهایت می رسد .

عملیات سمباده زنی در خط تولیدMDF:

عملیات سمباده زنی یک یا دو سطح تخته فیبر صورت پذیرد لازم است جهت روکش کردن و ناهمواری و تغییرات ضخامت را یکنواخت نمود .

روکش کردن MDF:

استفاده از پوشش پلی استر و کاغذ ملامینه در خط تولید MDF

ابزار زنی و فرز زنی در خط تولید MDF

فرز زنی کناره ها در خط تولید MDF

تغییر اتصال قطعات متناسب با نوع و کیفیت محصول نهایی در خط تولید MDF

استفاده از میخ چوبی به همراه چسب در خط تولید MDF

بهره جویی از میخ و منگنه در خط تولید MDF

تعبیه مکانی جهت کاربردی گیره ها در خط تولید MDF

روکش کردن لبه ها در خط تولید MDF

فروش MDF خام :

MDF خام و MDF رنگی ملامینه و UV از فروش خوبی در بازار ایران برخوردار می باشد. واردات MDF از کشورهای مالزی تایلند ترکیه و چین صورت می گیرد و در ابعاد 183×366 و122×244و183× 244موجود و بفروش می رسد و در ضخامت های 8 میل 16 میل 3میل به فروش می رسد .


 

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات وکـــارخــانجــــــات صــنایع چـوب

 

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات و دستگاهmdf

فعالیت خود را از سال 1380آغاز نموده است . این شرکت وارد کننده ماشین آلات و مواد اولیه صنایع چوب از شرکـــت ها و برندهای معروف اروپایی می باشد. تانیوز مفتخراست که تا به امروز توانسته بیش از50 کارخانه تولید مصنوعات چوبی را در داخل کشور راه اندازی نماید.
کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می باشد  .این شرکت فروش دستگاه
mdf، فروش دستگاه آلات mdf،فروشنده دستگاه mdf،فروشنده دستگاه آلات mdf، فروش ماشین آلات mdfرا انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه mdf، فروش دستگاه آلات mdf،فروش ماشین آلات mdfرا با گارانتی 2-3 سال انجام می دهد.

 

 

 

دستگاه پرس ملامینه

دستگاه پرس ملامینه:

روش اجراء دستگاه پرس ملامینه :

ابتدا mdf یا نئوپان خام بصورت پالت توسط لیفتراک بر روی رولینگهای اول خط پرس قرار داده می شود سپس دستگاه بطور اتوماتیک پالت مواد اولیه را به طرف رولینگهای lift table انتقال می دهد.

آنگاه آسانسور توسط سنسورهای تعبیه شده ارتفاع پالت را تنظیم میکند بعد از تنظیم ارتفاع پالت ، دستگاه push feed عمل هل دادن mdf را بصورت تکی به طرف داخل سیستم raw board line را انجام داده که در حین هل دادن مجموعه پرس عمل نظافت را توسط فرچه و مکنده های متصل به مکنده مرکزی انجام می دهد آنگاه مواد اولیه بر روی سیستم raw board line شابلون می شود.

در دستگاه پرس ملامینه کاغذهای تولید شده در خط کاغذ طبق دستور العمل بر روی دستگاه در قسمت station1-2در محل magazine paper قرار داده شده و بصورت دستی به طرف داخل هدایت می گردد و در محل آسانسور تنظیم کاغذ قرار گرفته و از لحاظ ارتفاع و عرض و طولی توسط سنسورهای لیزری تنظیم می گردد.. در دستگاه پرس ملامینه بعد از عمل تنظیم کاغذ در هر دو ایستگاه ، ابتدا1 station استارت شده و بدین ترتیب کالسکه حمل کننده کاغذ حرکت نموده و یک برگ کاغذ درا بر روی lay up قرار می دهد و بعد کالسکه حمل کننده یک برگ مواد اولیه شابلون شده را برداشته و بر روی کاغذ کشیده شده روی lay up قرار می دهد.

در دستگاه پرس ملامینه در این مرحله lay up یک مرحله به طرف جلو حرکت می کند و مواد اولیه با کاغذ زیرین را به قسمت station2 انتقال می دهد سپس کالسکه station2 استارت خورده و بعد از برداشتن کاغذ از جلو عمل فوت برای جداسازی کاغذها از یکدیگر آن را برروی مواد اولیه با کاغذ زیرین می کشد.

Mdf یا نئوپان خام با روکش کاغذ ملامین در زیرین و یا رویین و یا هر دو قبل از پرس از زیر استاتیک عبور کرده کاغذ توسط الکتریسیته ساکن ایجاد شده به دو طرف mdf یا نئوپان به صورت موقت می چسبد آنگاه نیمه محصول برروی lifting table زیر فیدر قرار می گیرد و توسط این آسانسور lifting table بالا آمده بازو های فیدر به صورت اتوماتیک بسته شده در زیر mdf یا نئوپان قرار می گیرند با پائین رفتن آسانسور نیمه محصول برروی فیدر می نشیند.

در دستگاه پرس ملامینه بر روی فیدرسوراخ هایی تعبیه شده دستگاه وکیوم عمل مکش ، جهت نگه داشتن موقت نیمه محصول را انجام می دهد آنگاه بصورت اتوماتیک به داخل دستگاه پرس حرکت کرده و پس از فوت به سوراخ های وکیوم بازوهای فیدر و همزمان حرکت بازوهای فیدر به طرف بیرون نیمه محصول بر روی پرس قرار داده می شود . در این زمان پرس به طرف پایین حرکت کرده و فشار تنظیم شده را توسط سیستم هیدرولیک بر روی نیمه محصول اعمال می نماید بعد از تمام شدن زمان تنظیمی دستگاه پرس ملامینه باز شده و به طرف بالا حرکت می نماید. در این هنگام بازوهای discharge فیدر فعال شده و نیمه محصول را از داخل از داخل دستگاه پرس توسط مکنده از پلیت جدا کرده و به بیرون انتقال می دهد بعد از توقف فیدر در انتهای خط بازوهای discharge جهت گذاشتن محصول بر روی غلطکها به طرف پایین حرکت کرده در انتها مسیر عمل فوت کردن و خالی کردن وکیوم صورت می گیرد و محصول بر روی غلطک ها قرار می گیرد و بازوهای discharge به حالت اول پنوماتیکی نربوط ه شابلون شده و به طرف cleaner حرکت می نماید.

در دستگاه پرس ملامینه و در دستگاه cleaner عمل بریدن و تمیز کردن کاغذ های اطراف محصول انجام می شود سپس محصول وارد سیستم cooling دستگاه پرس شده که در آنجا عمل خنک شدن محصول ها و تعیین کیفیت بصورت تشخیص چشمی و تفکیک انجام می گیرد بعد از گردش کامل محصول ها در سیستم cooling از فرچه انتهای خط پرس عبور می کند و همانند فرچه اول خط ، عمل نظافت بر روی محصول انجام می گیرد . و وارد قسمت raw board line انتهای پرس شده شابلون می گردد محصول شابلون شده توسط کالسکه حمل کننده برداشته و با توجه به درجه بندی آنها در قسمت مربوطه بر روی هم می چیند تا پالت کامل گردد. بعد از تکمیل شدن پالت دستگاه stack place به صورت اتوماتیک پالت را به بیرون انتقتل می دهد .

در دستگاه پرس پس از تولید محصول نهایی مسئول کنترل کیفیت اقدام به کنترل و برسی محصولات تولید شده نموده و در صورت مشاهده هر گونه ایراداقدامات لازم را انجام می دهد

در انتها پالت توسط لیفتراک به قسمت بسته بندی برده می شود و اپراتورهای بسته بندی با چک کردن تعداد و اطراف پالت آنها را تسمه بندی می کنند

پارامترهای موثر در خط تولید دستگاه پرس ملامینه :

1. در ورودی خط پالت مواد اولیه گذاشته باید کمتر از 80cm ارتفاع داشته باشد و در اول خط دستگاه پرس ملامینه توسط لیفتراک در محل مربوطه قرار گیرد و در صورت داشتن رو پالتی یا زیر پالتی آیکون مربوطه روی مانیتور فعال گردد.

2. کنترل عمل شابلون raw board line دستگاه پرس ملامینه

3. تنظیم صحیح ارتفاع برس جهت تمیز کردن مناسب دستگاه پرس ملامینه

4. تنظیم سرعت بالا و پایین آمدن کالسکه حمل کننده مواد اولیه دستگاه پرس ملامینه

5. تنظیم سرعت 1 station دستگاه پرس ملامینه

6. تنظیم سرعت lay up دستگاه پرس ملامینه

7. تنظیم سرعت 2 station دستگاه پرس ملامینه

8. تنظیم میزان static دستگاه پرس ملامینه

9. تنظیم سرعت فیدر و تنظیم بازوهای فیدر دستگاه پرس ملامینه

10. تنظیم زمان و فشار و میزان حرارت پلیتهای پرس نسبت به کاغذ

11. تنظیم سرعت بالا وپایین آمدن دستگاه پرس

12. تنظیم شیبlifting belt

13. تنظیم سرعت حرکت دستگاه cooling

14. تنظیم سرعت و زمان بالا رفتن و پایین آندن و حرکت عرضی راست و چپ دستگاه پرس ملامینه

15. جداسازی و تنظیم رولینگ های انتهای دستگاه پرس ملامینه

16. تنظیم تعداد پالت و فعال نمودن زیر پالتی و رو پالتی در هنگام نیاز دستگاه پرس ملامینه

 

دستگاه چوب خردکن

دستگاه چوب خرد کن

دستگاه چوب خرد کن برای خرد کردن چوب به تراشه های کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد . مواد اولیه اصلی مورد استفاده در جوب خردکن عبارتند از پوست کنی جوب های بامبو و تخته ها . جهت تامین نیازهای صنایعی همچون کاغذ سازی تخته فیبر و نئوپان . این شرکت اصطلاحاتی در دستگاه های چوب خردکن اخیر انجام داده است . ماشین جدید هم اکنون شرایط آسانتری را برای کاربر فراهم می آورد .

کاربرد خرد کن:

چوب خردکن بطور گسترده ای در صنایع نساجی ، کاغذسازی، خمیرسازی و تخته های مصنوعی مورد استفاده می باشد . بعلاوه ، دستگاه چوب خردکن جهت بکارگیری در انواع کارخانجات کاغذسازی و نئوپان سازی و تخته فیبرسازی و همچنین استفاده از خردکن در صنایع تولید و صادرات خرده چوب مناسب می باشد.

ویژگی های خردکن:

1. یک دستگاه خردکن از مزایایی همچون تولید تراشه هایی با طول و ضخامت یکسان و عملکرد با ثبات برخوردار است .

2. پس از اعمال پاره ای از بهینه سازی ها ، دستگاه خردکن از کیفیتی بالاتر و کارایی عالی تر بهره
می برد.

اجزاء دستگاه خردکن :

اجزاء دستگاه خرد کن عبارتند از موتور اصلی ، جعبه برق اصلی، جعبه کنترل برق، سازو کار انتقال ، تسمه نقاله ، تسمه سه گوش ، پیچ و واشر،اسباب تنظیم کارد، چرخان ، اسباب تنظیم کارد زیرین ، پیچ ثابت عملکرد تیغه ، آچارترک ، آچاربکس ، آچار بکس شش گوش، اندازهگیر فیلر، برش دهنده ،دفترچه راهنما ،گواهینامه کیفیت، و فهرست حمل .

نکاتی در مورد دستگاه چوب خردکن:

مشتریان باید دستگاه چوب خرد کن را بر اساس ابعاد تراشه (چیپس ) های چوب ، ظرفیت تولید و محیط تولید انتخاب نمایند. دستگاه چوب خرد کن برای مواد اولیه با عرض بین 30 تا 35 میلیمتر و ضخامت بیش از 5 mm عملکرد خردکنی یکسانی دارد.

 

mdf هایگلاس

MDF هایگلاس

پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه شیشه دارد . جنس پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف است این ماده نسبت به شیشه سبکتر و مقاومتر است . تخته های هایگلاس معمولا دارای یک رو می باشند که توسط یک لایه سلفون محافظت شده و نمای دیگر سفید ساده از ملامینه و یا کاغذ است .

ابعاد مورد استفاده MDF هایگلاس:

ابعاد مورد استففاده از MDF هایگلاس برای کابینت کاران 122×244 cm و به ضخامت 17 mm می باشد. در خرید این تخته ها باید بسیار دقت نمود تا نوع مرغوب آن را تهیه کرد چرا که اکر روکش UV خوبی نداشته باشند در هنگام برش شروع به پریدگی لبه می کند. معمولا نوع مرغوب MDF هایگلاس دارای پشت ملامینه سفید است و برای هر برگ بسته بندی مجزا در نظر گرفته می شود تا هنگامیکه در پالت گیری بر روی یکدیگر قرار می گیرند آسیب نبینند.

مزیت MDFهایگلاس:

درخشندگی برجسته ترین خصوصیت MDF هایگلاس است . و همین مشخصه باعث شده است در بازار محصولات چوبی یک سر و گردن در درجه بالاتری قرار گیرد زیرا MDF هایگلاس با انعکاس نور و خاصیت شیشه ای که دارد چشمان هر بیننده ای را می نوازد و با ایجاد رنگ های براق و زنده دفتر کار و هر گونه دکوراسیون داخلی را تبدیل به محیطی زنده می کند .

MDF هایگلاس بخاطر داشتن لای ای از UV سطحی هموار همراه با بافت های گوناگون و با طرح های مدرن می تواند مورد حسن انتخاب و محبوبیت مشتریان قرار بگیرد .

عوامل موثر در کیفیت MDF هایگلاس :

کیفیت مغزه MDF:

MDF ساخت ترکیه و مالزی از کیفیت بهتری برخوردار می باشند گر چه برندهای دیگری هم موجود می باشد ولی موارد ذکر شده در صدر قرار دارد.

جنس روکش هایگلاس :

روکش های کره ای و آلمانی بهترین کیفیت را دارند و بعد از آن اقلام چینی و سپس ایرانی.

دستگاه پرس :

ورق های MDF هایگالاس با کیفیت به وسیله دستگاه رولینگ روکش می شوند در حالیکه اقلام با کیفیت متوسط یا کم از دستگاه پرس تخت بهره می برند.

نوع چسب :

برای اینکه بعد از مدتی روکش هایگلاس از مغزه MDF جدا نشود و ماندگاری بالاتری داشته باشد علاوه بر استفاده از دستگاه رولینگ باید از چسب سرد استفاده شود .

 

فوم pvc

فوم pvc

فوم pvc در دنیای امروزی کاربرد فراوانی دارند. این محصولات می توانند دارای رنگ های طبیعی و یا رنگ های دلخواه دیگرباشند.تنها در کشور آلمان 40% از کابینت های آشپزخانه کاناپه ها کتابخانه ها و میزها از این محصولات تولید می شوند . دلیل استفاده از این محصولات را می توان در خصوصیاتی نظیر مقاومت آنها دربرابر عوامل شیمیایی و فیزیکی نظیر اسید آب و ضربه جستجو کرد . این محصولات با کاربردی ساده سبک وزن و دارای استحکامی بالا می باشند. همچنین خصوصیاتی نظیر میخ کاری برش کاری و درل کاری را مانند پانل های طبیعی براحتی دارا هستند .

ویژگی ها:

ضد باکتری

ضد آب

یک لایه و سه لایه

قابلیت انعطاف و فرم دهی بالا

اطلاعات کلی

ورق های فوم pvc بطور گسترده ای در زندگی روزمره ما دارد . رنگ این محصولات برگرفته از رنگ های طبیعی و با رنگ های موجود در دنیای امروزی می باشد. تنها در کشور آلمان از مبلمان داخلی از قبیل میز- کتابخانه مبل و کابینت آشپزخانه از این محصولات ساخته می شوند . این مواد رتبه دوم از نظر مصرف مواد مصنوعی در جهان را دارا می باشند. آمارها نشان میدهند تنها در سال 1995 در اروپا تولید ورق های فوم pvc بالغ بر پنج میلیون تن و این میزان حتی کمتر از میزان مصرف آن 3/5 میلیون تن در همان سال بوده است .

سازگاری با محیط های مسکونی:

سازگاری ایمن مواد با سلامت انسان نکته ای قابل توجه در کاربرد این مواد در محل های مسکونی می باشد . ورق های فوم pvc دارای پایین ترین عوارض زیستی بوده و در مقایسه با الیاف معدنی از عوارض کمتری نظیر حساسیت و مسمومیت برخوردارند . استفاده از این مواد در محیط های مسکونی نیازی به انجام تست های بیولوژیکی جهت تعیین میزان مضرات احتمالی بر انسان ندارد.

سازگاری با محیط اطراف:

واکنش این مواد با محیط اطراف خود نیز از موارد در خور توجه می باشد . ورق های فوم pvc با توجه به کلورفلوروکربن اندک در ترکیبات خود برای لایه ازن بی خطر می باشند همچنین بدلیل انعطاف پذیری ذر امر عایق کاری قابلیت کاربرد در مکان ها و شیارهای باریک را دارند که این ویژگی آنها را قادر می سازد در مکان هایی که دسترسی سایر عایق های سنتی به آن غیر ممکن می باشد بکار برده شوند.

ایمنی کار :

ایمنی از دیگر نکات قابل توجه م باشد . بسیاری از مواد عایق کاری می بایستی ضد آتش و یا غیر قابل اشتعال باشند و با توجه به با صرفه بودن این مواد بکارگیری آن ها در عایق کاری سازه ها ی عمرانی میزان مقاومت در برابر آتش را در این سیاره ها افزایش داده است .

جلوگیری از اتلاف انرژی :

عایق کاری و جلوگیری از اتلاف انرژی یکی دیگر از نکات مهم در پروژههای عمرانی می باشد. امروزه با توجه به افزایش هزینه های انرژی این مواد کاربردی اثرپذیرتر از عایق کاری به جای مواد مضر و قدیمی بروز داد هاند . فوم pvc همچنین در طول زمان دچارفرسایش نمی گردند.

آشنایی با ورق های فوم pvc :

استفاده از چوب در مبلمان و دکوراسیون داخلی جنگل های ما را در سال های گذشته به ورطه نابودی کشانده است . چگونگی کاهش استاده از چوب های طبیعی بمنظور حفظ جنگل ها امروزه یکی از مهمترین مسایل دست اندر کاران محیط زیست بدل شده است . تولید چوب های مصنوعی نظیر تخته سه لایی و نئوپان ها ظاهراً راه حل مناسبی جهت رفع این مشکل محسوب می گردند اما انتشار بنزن و فرمالدئید در محیط های مسکونی توسط این مواد توسعه تولید آنها را بسیار محدود کرده بود . ورق های فوم pvcدارای ویژگی های قابل توجهی از جمله سبکی وزن و مقاومت در برابر آب و آتش و مواد شیمیایی بوده و بر خلاف چوب طبیعی مشکلاتی نظیر تاب خوردن تورم با پوسیدگی را در نواحی مرطوب ندارد.

ویژگی ها ی ورق فوم pvc :

مقاوم در برابر رطوبت

قابل نقاشی با رنگ آمیزی

ضد آب

سازگار با محیط زیست

وزن سبک

مصون در برابر حمله حشرات موزی

مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش

فرسایش بسیار کم

موارد کاربرد ورق های فوم pvc :

پوشش های دیواری

علائم ترافیک تبلیغات و کیوسک ها

پانل های دیواری دارای چسب سیلک

اطاقک سرویس بهداشتی

کابینت های آشپزخانه - روشویی

ظروف بسته بندی و نگهداری

پنجره و درب ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


خط تولید چوب پلاست و فوم pvc


واردکننده خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ،فروشنده خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ،نصب و راه اندازی خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ، سازنده خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ،خدمات پس از فروش خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ،تعمیر کننده خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ،سرمایه گذاری در خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ،اجرا کننده خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ،مشاوره در خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ، مشارکت در تولید چوب پلاست و فوم pvc ،آموزش تولید چوب پلاست و فوم pvc ،فروش اقساطی خط تولید چوب پلاست و فوم pvc ،واردکننده دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،فروشنده دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،نصب و راه اندازی دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،سازنده دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،خدمات پس از فروش دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،تعمیر کننده دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،سرمایه گذاری در دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،فروش اقساطی دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،اجرا کننده دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،مشاوره در دستگاه چوب پلاست و فوم pvc ،واردکننده ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،فروشنده ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،نصب و راه اندازی ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،سازنده ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،خدمات پس از فروش ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،تعمیر کننده ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،سرمایه گذاری در ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،فروش اقساطی ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،اجرا کننده ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،مشاوره ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،وارد کننده و تامین کننده مواد اولیه صنایع چوب،راه اندازی کارخانجات صنایع چوب،پرداخت سرمایه در ماشین آلات چوب پلاست و فوم pvc ،

 

نئوپان خام

نئوپان خام

دیر زمانی است که انسان ارزشمندترین منابع مورد نیاز خود را با طلا میسنجد و در میان جوامع بشری با عنوان جنگل یا طلای سبز نامیده شده است اما نکته مهم این است که چه عاملی جنگل را برای آن آفریده است .

چوب محصولی است از طبیعت که با دخالت انسان تولید می گردد و این محصول طبیعی از دیر باز در زندگی بشر نقش داشته و به مرور دارای اهمیت ویژه گردیده است.

چوب پس از انقلاب صنعتی یک موفقیت منحصر به فرد را در صنعت چوب ایجاد کرده که در فراورده های مکانیکی و شیمیایی چوب و راه اندازی و توسعه پیشرفت صنعت ایران نقش عظیمی داشته است . از جمله تولید الوار تخته خورده چوب روکش تخته لایی و تخته فیبر به شمار می رود.

تاریخچه تولید نئوپان :

صنعت نئوپان تقریباً در شمار صنایع جدید به حساب آمده و دارای قدمت طولانی نمی باشد و در واقع شروع آن از سال1920 میلادی به بعد می توان دید . این صنعت در سالهای اول تولید به علت عدم موجود چسب های صنعتی به مقدار زیادی پیشرفت نداشته و بعد ازتست تکنیک های تولید این صنعت وسعت زیادی در جهان پیدا کرده است.

نکته : این صنعت با توجه به جمع آوری خرده چوب ضایعاتی ضایعات نیشکر و باگاس و شاخ و برگ درخت خرماو غیر قابل مصرف در صنعت چوب و تبدیل آن به شمش ورق اوراق بهادار جز سرمایه گذاری اول کشور به شمار می رود و خدمت بزرگی در خروج ارز دولتی از کشور برای ما مورد توجه زیادی می باشد و اینک در کشور ما استفاده های گوناگون از این مواد اولیه بی شمار است که حدود کل واردات از کشورهای همسایه و جهان بین 180 الی 250 میلیون متر مکعب می باشد که از این ارقام حدود 15 الی 20 درصد ظرفیت تولید در کشور ما وجود دارد که کارخانجات موجود در حال تولید در کشور ما بسیار ناتوان در ظرفیت تولید و راندمان بالا محدود هستند و کارخانجات تولید کشور بین 1 الی 2 ماه قبل محصول تولید شده خود را پیش فروش می نمایند و کشور ما جزء یکی از صنعتی ترین و بیشترین استفاده کننده این مواد اولیه در جهان به حساب می آید و با این ملاحظات و تحقیقات حاصله کارخانجات تولید مواد اولیه نئوپان در ایران با ظرفیت تقاضای صنعت چوب حدوده 15 درصد ثبت گردیده است.

با توجه به ضایعات موجود در جنوب کشورضایعات باگاس وتفاله نیشکر 10الی 30 تومان براورد شده است و مانع از خروج سرمایه ملی و ارزی از کشور ما می توان عنوان کرد که سرمایه گذاری ملی و ایجاد شغل مستقیم برای 80 الی 90 نفر و غیر مستقیم حدود 200 نفرکه این واحد تولیدی 150الی 200 مکعبی ماشین و دستگاه آلات تولید کشورهای اروپایی و بصورت طبقاتی و اغلب این کا رخانجات به صورت طبقاتی از سال 1955 تولید و موجود می باشند و از کارخانجات و برندهای معروفی در این صنعت به شمارمی روند.

باگاس ، جانشینی مناسب برای مواد اولیه تولید نئوپان

باگاس (bagasse ) به تفاله گیاه نیشکر (.Saccharum L) گفته می‌شـــــــود که در واقع باقیمانده فیبری ساقه نیشکر پس از استحصال شکر آن است که به صورت قطعات ریز تراشه مانند و به رنگ زرد است.

از این ماده می‌توان فراورده‌هایی همچون نئوپان، ،MDFخوراک دام و الکل تهیه کرد و با توجه به مزارع وسیع نیشکر در استان خوزستان و کمبود چوب در کشور، مناسب ترین جانشین برای چوب است.

بنا بر آمار، از حدود 250 میلیون متر مکعب مصرف سالانه چوب در ایران، بیش از 200میلیون متر مکعب از طریق واردات تامین می‌شود. جنگلهای شمال نیز که تنها منبع تولید چوب صنعتی در کشور است، کمتر از یک پنجم نیاز سالانه را برآورده می‌کند.

کاربرد پسماندهای کشاورزی، از جمله باگاس، در تولید محصولات چوبی و نئوپان و mdf، موجب صیانت از جنگل می‌شود و از خروج ارز جلوگیری می‌کند .

در صورت تحقق این امر، با توجه به خاک و اقلیم مناسب استان خوزستان برای کشت نیشکر، تحولی شگرف در صنعت چوب و کاغذ کشور روی می‌دهد. ازهرتن باگاس با فرآیند مکانیکی در حدود 10 ورق نئوپان خام 183*366 تولید می شود.

در صورت زیر کشت رفتن زمین های مناسب نیشکر و راه ‌اندازی کارخانه‌های شکر، ظرفیت تولید باگاس به چهار میلیون تن در سال خواهد رسید که با توجه به ضریب تبدیل باگاس به نئوپان و mdf، نیاز وارداتی نئوپان و mdf کشور برطرف می‌شود.

هم اکنون مقادیر فراوانی از این ماده با ارزش به بیابان های اطراف کارخانه‌های شکر برده و سوزانده می‌شود که هزینه حمل و سوزاندن آن در سال به حدود ده میلیارد ریال می‌رسد.

حجم چهار میلیون تن باگاس با دو میلیون متر مکعب چوب برابری دارد. در حالی که از جنگلهای شمال که تنها قطب تولید چوب صنعتی جنگلی کشور است ، سالانه هشت میلیون متر مکعب چوب به دست آید .

می‌توان با سرمایه‌گذاری نه‌چندان کلان، یا هدایت و هماهنگی بخش خصوصی و یا سرمایه‌گذاری شرکتهای خارجی به صورت فاینانس و بای‌بک، از هدررفت این ماده ارزشمند جلوگیری کرد.

نئوپان و mdf که از باگاس تولید می‌شود کیفیتی بهتر از نئوپان و mdf تولید شده از چوب دارد و چون باگاس، مراحل خرد شدن را طی کرده است ، تولید نئوپان و mdf از آن، انرژی کمتری نیاز دارد.

استفاده از باگاس، ضمن حفظ محیط زیست و جنگلها، باعث افزایش سهم سرانه نئوپان و mdf که یکی از شاخص های توسعه کشورهاست می‌شود.

تولید باگاس بعد از وقوع جنگ تحمیلی دچارمشکلات فراوانی شد ولی پس از اتمام جنگ، بسیاری از اراضی استان خوزستان به این محصول اختصاص یافت.

اگر از تمام زمین های مناسب کشت نیشکر استفاده شود نه تنها در تولید شکر، کاغذ، نئوپان، خوراک دام و بسیاری از محصولات دیگر، به خودکفایی می‌رسیم، بلکه می‌توانیم صادرکننده هم باشیم.

شاید تنها راه خودکفایی کشور در تولید نئوپان و mdf و حفظ جنگلهای شمال استفاده از این محصول ارزشمند باشد.

نئوپان تولید شده بر حسب متر مکعب بر اساس ضایعات باگاس و تفاله نیشکر جزء مواد مرکب از چیپس درست می شوند بطور کلی تخته خرده چوب دستخوش تعدادی از متغییر ها از قبیل رطوبت خرده ها ، زمان پرس ، دما و فشار می باشند و نیز خواص مکانیکی آن متاثر از اندازه خرده ها و مقدار چسب بکار رفته و اگر این مقیاس و واحدها بصورت استاندارد در تولید رعایت کردن می تواند نوع تخته نئوپان صادراتی درجه یک روکش ملامینه تشکیل شوند که مهمترین بخش آن کیفیت و استاندارد است .

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات وکـــارخــانجــــــات صــنایع چـوب

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات و دستگاه نئوپان

فعالیت خود را از سال 1380آغاز نموده است . این شرکت وارد کننده ماشین آلات و مواد اولیه صنایع چوب از شرکـــت ها و برندهای معروف اروپایی می باشد. تانیوز مفتخراست که تا به امروز توانسته بیش از50 کارخانه تولید مصنوعات چوبی را در داخل کشور راه اندازی نماید.
کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می باشد .این شرکت فروش دستگاه نئوپان ، فروش دستگاه آلات نئوپان،فروشنده دستگاه نئوپان،فروشنده دستگاه آلات نئوپان ،فروش ماشین آلات نئوپان را انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه نئوپان ، فروش دستگاه آلات نئوپان،فروش ماشین آلات نئوپان را با گارانتی 2-3 سال انجام می دهد.

 

صفحه کابینت

محتویا ت مقاله:

1. تاریخچه صفحه

2. نقش صفحه کابینت در آشپزخانه

3. انواع صفحه کابینت

4. طراحی صفحه کابینت

تاریخچه صفحه کابینت:

کابینت به شکل امروزی در اوایل قرن بیستم و ابتدا بصورت کمد های تکی در آشپزخانه به کار گرفته شد . تا پیش از آن آشپزخانه ها دارای کابینت های ثابت و جاسازی شده و محل مشحصی برای اجاق گاز- یخچال و دیگر وسایل آشپزخانه نبودند و اغلب فعالیت های صورت گرفته شده در اشپزخانه مانند آماده سازی مواد غذایی بر روی میز وسط آشپزخانه انجام می شد.

نقش صفحه کابینت در آشپزخانه:

برای مدیریت بهتر فضای آشپزخانه با توجه به مثلث کار و با توجه به شرایط خاص استفاده کتتده از صفحه کابینت برای کابینت سازی استفاده می شود . طراحی صحیح صفحه کابینت د ر آشپزخانه موچب می شود تا فضای مفید و قابل استفاده آن آشپزخانه و سطح رفاه ان آشپزخانه و سطح رفاه کاربرجهت پخت و پز و شستوشوی ظروف افزایش یابد.

موارد استفاده از صفحه کابینت

استفاده از صفحه کابینت در کابینت حمام:

کابینت ها بسته به مواد سازنده به کابینت های فلزی چوبی ام دی اف pvc و یا ترکیبی تقسیم می شوند . کابینت ها را همچنین بر اساس اندازه می توان بصورت های آماده نیمه سفارشی و سفارشی تهیه نمود.

طراحی صفحه کابینت :

طراحی صفحات کابینت با توجه به تنوع آشپزخانه ها از نظر شکل صورت میپذیرد . در هر حال در هنگام طراحی کابینت ها باید دقت نمود که جهت باز شدن در آن بر خلاف جهت حرکت شخص استفاده کنند باشد. 

mdf خام

محتویات مقاله:

1. فرایند تولید

2. تاریخچه ام دی اف در ایران

3. روش های استفاده از ام دی اف در صنعت

4. مشخصات فنی ام دی اف

5. انواع ام دی اف با خواص ویژه

تاریخچه MDF:

MDF مخفف واژه density fiberboard medium است که جزء فرآورده های چوبی محسوب می شود. Mdf نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید میگردد ام دی اف را پس از تولید می توان روکش نمود. روکش ملامینه متداولترین نوع روکش برای زیبایی به دوام و کاربرد آن در محیط هایی مانند آشپزخانه و .. است .

ام دی اف ضمن دارا بودن خواص شبیه سایر اوراق فشرده چوبی ، دارای برخی خواص برتر نیز هست . ام دی اف ابتدا به عنوان جایگزین اوراق فشرده چوبی مطرح بوده و سپس در کابردهای جایگزین چوب نیز بکار رفته است و در حال حاضر دامنه کاربردهای آن روز به روز در حال افزایش است.

از جمله خصوصیاتی که باعث ایجاد کاربردهای متنوع ام دی اف شده عبارتند از:

دامنه وسیع دانسیته (چگالی = وزن مخصوص) ضخامت و ابعاد ام دی اف قابل تولید.

سمباده زنی و قابلیت ابزار زنی و ماشین کاری.

سطوح صاف و متراکم.

لبه های صاف قابلیت شکل پذیری .

عدم وجود معایب چوب .

زیبایی ظاهری طبیعت ملایم و ظرفیت و حالات شبیه چوب.

قیمت مناسب

فرآیند تولید ام دی اف :

ابتدا گرده بینه ها و یا مقطوعات چوبی در بخش چیپر بصورت چیپس در آمده و سپس چیپس ها ریفاینر دفیبره می شوند مخلوط گردیده و به رطوبت مناسب می رسند. مخلوط الیاف و چسب در فرمینگ بصورت کیک در آمده جدا شده با چسب الیاف و در پرس فشرده می شوند. تخته ها پ ساز سرد شدن اندازه بری شده و بسته بندی می گردد.

تاریخچه ام دی اف در ایران :

نیاز بازار به ام دی اف از طریق واردات تامین می شود. ام دی اف وارداتی به صورت خام و روکش شده می باشد و عمدتاً از کشورهای ترکیه اندونزی روسیه اسپانیا و... وارد می شود . البته محصولات ترکیه و اندونزی به دلیل قیمت کمتر نسبت به سایر کشورها و کیفیت نسبتا قابل قبول طرفداران بیشتری در بازار فعلی ایران دارند. اخیرا دولت برای حمایت از تولید کننده داخلی سیاست آنتی دامپینگ اتخاذ کرده است . در ایران شرکت های بسیاری توانایی روکش کردن نئوپان و ام دی اف خام را دارند. اکثر این شرکت ها اقدام به وارد کردن ام دی اف خام نموده و پس از روکش کردن به بازار عرضه می کنند. روکش های مصرفی در ایران اغلب از نوع PVC- Finish

روش های استفاده از ام دی اف در صنعت :

ام دی اف در صنعت خام یا روکش شده استفاده می شود موارد کاربرد ام دی اف بصورت خام اندک بوده و معمولا در بازار نهایی از ام دی اف روکش شده یا رنگ شده استفاده می شود .

مشخصات فنی ام دی اف :

4100×1830

3660×1830

2440×1830

2440×1220

البته اغلب سایزهای وارداتی از ایتالیا 2100×4100 و از کشورهای اتریش 2070×2800 و 2070×2600 می باشد.

انواع ام دی اف با خواص ویژه

ام دی اف نازک :

این تخته ها به کلاس های خیلی نازک 2/5 تا 1/8 mm- از 2/5 تا 6mm و 4 تا 6 mm تقسیم می شوند که در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. از موارد کاربرد ام دی اف های نازک می توان به دیوار کوب ها پوشش های سقف زاپاس پشت صندلی رویه در تولید تخته های انحنا دار و... می باشد

ام دی اف ضخیم:

ام دی اف ضخیم طبق استاندارد به کلاس های 45-30 mm و 60-45 mm تقسیم شده اند و در جهت ساخت سازه های معماری ستون ها پایه های میز رویه کاری کف نیمکت و... استفاده می شود .

مقاوم در برابر رطوبت :

تولید ام دی اف با خاصیت مقاوم در برابر رطوبت بیشتر برای مصارف در رطوبت نسبی محیط حداکثر 80% بهبود چسب اوره فرمالئید معمولی مورد استفاده در تولید ام دی اف یا استفاده از یک چسب ضد رطوبت جایگزین امکان پذیر است تمام خصوصیات مثبت ام دی اف معمولی در این نوع تخته ها به اضافه استحکام طولانی تر و تغییر ابعاد کمتر در اثر رطوبت موجود است.

مقاوم در برابر حشرات و قارچ ها :

برای این منظور می توان ام دی اف ها را با پوشش های ضد آتش پوشاند یا مواد و نک های خاص ضد آتش تیمار کرد. ولی این پوشش بهترین راه اضافه کردن مواد ضد آتش در حین پروسه تولید است . موارد استفاده این نوع تخته ها به عنوان مثال دیوارها پارتیشن ها قفسه فروشگاه ها و ... می باشد.

ام دی اف با وزن مخصوص بالا :

ام دی اف های استاندارد معمولی با ضخامت های 19-12 میلی متر معمولا دارای دانسیته 800-650 kg/m دانسیته بالاتر یعنی بالای 800 نیز تولید و عرضه می شود . در واقع با اضافه کردن فیبر چسب و فشار در حین پروسه تولید اوراق سنگین تر تولید می شود افزایش دانسیته قابلیت های ماشین کاری و سطح سازی (رنگ و روکش ) را افزایش میدهد و نیز خصوصیات مکانیکی و فیزیکی ام دی اف را نیز بهبود می بخشد . موارد استفاده از این ام دی اف های سنگین می توان به کف پوش ها پله ها قفسه های صنعتی میزکار و ... اشاره کرد .

ام دی اف با روکش تزیینی:

مهمترین و غیر قابل تفکیک ترین کاربرد یا آماده سازی ام دی اف جهت کاربرد نهایی روسازی آن و خصوصا روکش کردن آن می باشد . انجام عملیات روکش کردن ام دی اف جزء خدمات ضروری تولید کنندگان ام دی اف به خریداران می باشد بطوری که معمولا اکثر کارخانجات بزرگ تولید ام دی اف دارای خطوط روکش هستند . انواع روکش ها شامل روکش های چوبی- کاغذی ملامینه pvc و.. می شوند.

ام دی اف های قالب گیری شده :

در این روش تخته های ام دی اف به شکل خاصی که در پرس به آن داده می شودند مانند رویه درهای طرح دار و حالت دار یک تکه ام دی اف یا کابینت و کشو و پنجره و... این محصولات را می توان به راحتی روکش نمود و در ابزار مصرف کرد . اخیرا واردات این رویه درها به ایران در حال رونق گرفتن است .

ام دی اف های قابل انعطاف :

به وسیله یک پیش تیمار شیمیایی روی ام دی اف با ترکیبات الکالین می توان به آن خاصیت پلاستیک و قابلیت انعطاف و شکل پذیری داد.

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات وکـــارخــانجــــــات صــنایع چـوب

 

شرکت تانیوز وارد کــننده ،فـــروش، نـــصب و راه اندازی مــاشین آلات و دستگاهmdf

فعالیت خود را از سال 1380آغاز نموده است . این شرکت وارد کننده ماشین آلات و مواد اولیه صنایع چوب از شرکـــت ها و برندهای معروف اروپایی می باشد. تانیوز مفتخراست که تا به امروز توانسته بیش از50 کارخانه تولید مصنوعات چوبی را در داخل کشور راه اندازی نماید.
کلیه ماشین آلات این شرکت دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می باشد  .این شرکت فروش دستگاه
mdf، فروش دستگاه آلات mdf،فروشنده دستگاه mdf،فروشنده دستگاه آلات mdf،فروش ماشین آلات mdfرا انجام می دهد.شرکت تانیوز فروش دستگاه mdf، فروش دستگاه آلات mdf،فروش ماشین آلات mdfرا با گارانتی 2-3 سال انجام می دهد.

 

آمار بازدید کنندگان سایت